1. Dzisiaj Kościół na całym świecie obchodzi uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Ojciec, Syn i Duch Święty, jeden i ten sam Bóg, zaprasza nas do wejścia w tajemnicę swojego wewnętrznego życia. Niech miłość Boga, dostępna także w Eucharystii, przeniknie nas do głębi i uzdolni do budowania więzi opartych na sile miłości.
  Dzisiejsza niedziela to Dzień Dziękczynienia, święto obchodzone od 13 lat w pierwszą niedzielę czerwca, w którym „Chodzi o zobaczenie dobra, które nas otacza i podziękowanie za nie.”
  Dzisiaj kończy się okres spowiedzi i  Komunii św. wielkanocnej.
  Uroczystość odpustowa w parafii w Żyrakowie.
 1. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa zwana potocznie Bożym Ciałem. Pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu obchodzimy w Wielki Czwartek, ale od XIII wieku Kościół obchodzi osobną uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, aby za ten dar niezwykły Chrystusowi w odpowiednio uroczysty sposób podziękować. Msze św. w Boże Ciało będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, wieczorem o godz. 18.00. O godz. 17.30 zapraszamy na uroczyste nieszpory eucharystyczne. To święto Eucharystii, dlatego postarajmy się przystąpić wcześniej do spowiedzi.
  Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszymy z uroczystą procesją Eucharystyczną. Zapraszamy dzieci sypiące kwiaty i dzieci w strojach komunijnych. Trasa procesji będzie ulicami Piłsudskiego, Witosa i 3 Maja. Bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy mieszkańców ul. Witosa: ołtarz I, mieszkańcy bloków 1,2 i 3 – koordynuje Ks. Maciej. Ołtarz II: mieszk. bloków 4, 5 i 6 – koordynuje Ks. Proboszcz. Ołtarz III: mieszk. bloków 7, 8, 9 – koordynuje Ks. Mariusz. Ołtarz IV: mieszk. bloków: 10 i 11 – koordynuje Ks. Szczepan. Mieszkańców rejonów prosimy o kontakt z poszczególnymi księżmi.
  Prosimy o udekorowanie okien naszych mieszkań wzdłuż trasy procesji, a właścicieli samochodów o nie parkowanie samochodów w czwartek w miejscu procesji, aby nie utrudniać przejścia uczestnikom procesji.
 1. Od uroczystości czwartkowej przeżywać będziemy oktawę Bożego Ciała. Codziennie do przyszłego czwartku będziemy oddawać chwałę i dziękować Panu Jezusowi za obecność wśród nas. Msza św. z procesją eucharystyczną wokół kościoła o g. 18.00.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – poniedziałek: wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika,
  – środa: wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, kapłana i męczennika,
  – czwartek: uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
          Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie po Mszy św. wieczornej modlimy się litanią do Najświętszego Serca Jezusa.
 1. Przypominamy, że wyjazd organizowanej z naszej parafii pielgrzymko-wycieczki na Podhale jest 10 czerwca – w sobotę o godz. 5.00 z parkingu obok ZUS-u.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy rozmowę z osobistym sekretarzem papieża Benedykta XVI i artykuł o konsekwencjach kiepskiego stanu wiedzy historycznej Polaków. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy wyjaśnienie jaka jest różnica między odkupieniem a zbawieniem oraz jak lepiej chronić dzieci przed przemocą.
  Są jeszcze ostatnie egzemplarze nowego, bardzo dobrego pisma „Niedziela Magazyn”,    w którym poruszana jest tematyka historii Kościoła. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  Dla najmłodszych polecamy „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczek dobra” oraz kolorowanki papieskie. 
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, będące wsparciem dzieła misyjnego naszego parafianina Ks. Grzegorza. Nasz Misjonarz gorąco dziękuje za ofiarę w kwocie 13 400 zł.
  Składka w przyszłą niedzielę będzie naszą składką inwestycyjną. Rozpoczęliśmy w ubiegłym tygodniu okopywanie fundamentów wokół kaplicy, bo tutaj jest największe zawilgocenie, co widać na murach zewnątrz i w środku kaplicy. Po wysuszeniu fundamenty zostaną zaizolowane i będzie wykonane odpowiedni drenaż. O pracach będziemy informować na bieżąco.

          Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.