1. „Raduj się ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem, a oświecona jasnością Króla wieków, poczuj, że wolna jesteś od mroku, co świat okrywał”. Przeżywamy wielką radość, bo Chrystus rzeczywiście zmartwychwstał. Kolejny raz celebrujemy tę prawdę i pragniemy, aby Jego moc zwyciężała wszystkie ciemności naszego życia.
  1. Przezywając radosną pamiątkę Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa składamy Wam Drodzy Parafianie i nasi Goście najserdeczniejsze świąteczne życzenia: niech zmartwychwstały Chrystus da Wam wiele radości i dobra, wzmocni wiarę, rozpali miłość, niech stanie się dla Was źródłem pokoju.
  1. Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Zachęcamy gorąco, aby w podniosły sposób przeżyć całą Oktawę Wielkanocy, czyli czas do przyszłej niedzieli, którą będziemy obchodzić jako niedzielę Miłosierdzia Bożego. Do tej Uroczystości przygotowujemy się przez nowennę, czyli codzienne odmawianie koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
    Składka na tacę jutro na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  1. Przyszła niedziela – Niedziela Miłosierdzia Bożego to Diecezjalne Święto Caritas. Zbiórka do puszek będzie na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  1. Z racji Oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje nas post – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. Słowa gorących podziękowań kierujemy do tych, którzy zadbali o świąteczny wystrój naszego kościoła i o piękno liturgii podczas Triduum Paschalnego. Dziękujemy za kwiaty i dekoracje p. Wioletcie z kwiaciarni „FLOR”, p. Justynie i Gabrieli, p. Janowi z Zawierzbia, p. Kościelnemu i jego rodzinie, p. Organiście oraz naszym klerykom – Mateuszowi i Wojciechowi, a także naszej młodzieży, lektorom i ministrantom.
    W szczególny sposób dziękujemy Księżom Wikariuszom i diakonowi Gabrielowi, który przez cały wielki Post jest z nami przygotowując się do przyjęcia sakramentu kapłaństwa. Bóg zapłać za modlitwę, prowadzone nabożeństwa i troskę o piękno liturgii.
  1. Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie za wszelką dobroć i życzliwość. Dziękujemy za duchowe i materialne wsparcie. Bóg zapłać Różom Różańcowym za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary oraz za wpłaty na konto parafialne.

 

 

Kochani Parafianie i nasi mili Goście!

Życzymy Wam głębokiego i pobożnego przeżycia ŚWIĄT PASCHALNYCH.

Świąt pełnych miłości i nadziei, a także wielu okazji do miłych spotkań  w gronie najbliższych.

Niech Zmartwychwstały Chrystus, który jest Drogą, Prawdą i Życiem stanie się dla Was źródłem pokoju,  siły i wiary na każdą chwilę życia.

 

BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT!!!