1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Akcji Katolickiej. Najlepsze życzenia składamy naszym lektorom, ministrantom i aspirantom, dziękując za posługę przy ołtarzu.
  • Dzisiaj można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Po Mszy św. wobec Najświętszego Sakramentu wystawionego w monstrancji odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia.
  • Dzisiaj przypada, opuszczone z racji uroczystości, wspomnienie św. Cecylii – jednej z najsławniejszych męczennic Kościoła rzymskiego. Jest ona patronką muzyki i śpiewu kościelnego, dlatego z tej okazji składamy serdeczne życzenia naszemu Panu Organiście i naszym chórzystom.
  • Dzisiejsza  niedziela jest też Niedzielą Synodalną. W naszych modlitwach pamiętajmy o trwającym V Synodzie naszej Diecezji.

 

  1. Z radością informujemy, że w dniu dzisiejszym, w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, nasz rodak, alumn Mateusz pierwszy raz założy strój duchowny – sutannę. W czasie, gdy tyle ataków na Kościół i księży, módlmy się za Mateusza, aby wytrwał w powołaniu i mógł za kilka lat jako kapłan Jezusa Chrystusa, służyć Bogu i ludziom. 

 

  1. W sobotę przypada 11 rocznica święceń biskupich Bpa Andrzeja Jeża – Pasterza naszej Diecezji. Zapraszamy na wieczorną Mszę św., aby modlić się za Bpa Andrzeja i  za Jego posługę pasterską.

 

  1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, a zarazem nowy rok liturgiczny, a także nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny.

 

  1. Jeszcze tydzień, codziennie o godz. 17.30, przed Mszą św. wieczorną, modlimy się na różańcu za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

  1. Ze względu na ciągłe rozprzestrzenianie się zakażeń wywołanych koronawirusem, w tym roku Panowie Kościelny i Organista nie będą odwiedzali naszych domów z wigilijnymi opłatkami. Opłatki będzie można zabrać z kościoła począwszy od następnej niedzieli. Będą one uroczyście poświęcone po każdej Mszy św. i złożone na stoliku obok ołtarza Zmartwychwstania. Ofiary składane przy tej okazji do skrzynki, będą wyrazem naszej wdzięczności za posługę obu Panów w naszej Parafii. Prosimy, aby nie planować zakupu opłatków w marketach, ale wziąć z kościoła te poświęcone.

 

  1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł omawiający watykański raport o kard. McCarrick’u, który perfidnie oszukał Jana Pawła II. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy odpowiedź na pytanie dlaczego media formułują nieprawdziwe oskarżenia i oszczerstwa wobec Papieża Polaka, oraz co tak naprawdę wiemy o sakramentach? Jest także „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci zawierający płytę „Cud nad cudami”.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, za wpłaty na konto parafialne i za każdy przejaw życzliwości, i dobroci.