1. Wszystko mamy od Boga. On ubogaca nas swymi darami, łaską i miłością. On nas uczynił synami światłości i uczestnikami szczęścia, które dla nas przeznaczył. Przez swoje życie, wiarę i dobrą wolę mamy pomnażać dobra otrzymane od Niego. Udział w Eucharystii jest także pomnażaniem Bożych talentów. Osłabieni przez grzech i brak gorliwości prośmy o pomoc, byśmy mogli pomnażać otrzymane talenty i kiedyś wejść do domu naszego Pana.

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Ubogich, a także Światowym Dniem Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy zginęli lub doznali obrażeń w wypadkach na drogach – szczególnie tych z naszej parafii.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 •      wtorek: wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,
 •      środa: wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny – święto patronalne Ruchu Czystych Serc,
 •      piątek: wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana,
 •      sobota: wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny – Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego.

      Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga
i opieki świętych patronów.

 

 1. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela roku liturgicznego, a także święto patronalne Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

 

 1. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych i do zyskiwania odpustów za zmarłych. Codziennie w naszej świątyni modlimy się za  naszych zmarłych polecanych w wypominkach. Różaniec z wypominkami o godz. 17.30.

 

 1. Przypominamy, że rozpoczęliśmy w naszym kościele tzw. sezon grzewczy. Prosimy aby wchodząc, czy wychodząc ze świątyni dokładnie zamykać drzwi.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o tym, jak dotrzeć do młodzieży z orędziem Ewangelii, a także wywiad a osobami doświadczonymi chorobą na koronawirusa. W tygodniku „Niedziela”, w kontekście ostatnich protestów, znajdziemy odpowiedź na pytania: co się z stało z Polską? i do czego może doprowadzić obecna sytuacja?

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i za wpłaty na konto parafialne.
 2. W ubiegłym tygodniu odeszli do Domu Pana śp. Kazimierz Golemo z ul. Sikorskiego, śp. Mariusz Miczek z Zawierzbia, śp. Henryka Prokop z ul. 3 Maja, śp. Krystyna Panek z ul. Witosa, śp. Janina Gajdek z ul. Nowej i śp. Teresa Maj z ul. Kosynierów Racławickich, której pogrzeb był w Zasowie. Polećmy ich dusze i zmarłych wypominanych w naszym kościele  Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.