1. Odpust parafialny to uroczystość patrona kościoła. W naszej parafii wywyższamy Krzyż Święty na którym umarł nasz Zbawiciel. Gromadzimy się dziś w naszej świątyni, aby z miłością spojrzeć na krzyż, na  którym dokonało się nasze zbawienie. Dzięki ofierze Chrystusa Pana krzyż stał się symbolem wiary, stał się znakiem miłości.
  Dzień odpustu jest związany z możliwością uzyskania daru duchowego, jakim jest odpust zupełny, czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy.    Dziś można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, czyli przyjęcie Komunii św., wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca świętego.
  Dzisiejsza niedziela jest także Światowym Dniem Środków Społecznego Przekazu     oraz Dniem Golgoty Wschodu – Dniem Sybiraka.
 1. Dziękujemy gorąco Ojcom Redemptorystom z Tuchowa: Ryszardowi i Stanisławowi za renowacje misji świętych – duchowe prowadzenie nas po Bożych i ludzkich ścieżkach. Niech nasz Pan, Jezus Chrystus, obdarzy Ojców zdrowiem i wszelkimi łaskami. Dziękujemy tym, którzy swoim zaangażowaniem pomogli należycie przeżyć ten szczególny czas. Dziękujemy Prezesowi Spółdzielni Mieszkaniowej „Igloopol” i pracownikom oraz Wszystkim, którzy zatroszczyli się, aby dzień dzisiejszy był rzeczywiście świętem Parafii.
  Podziękowanie kierujemy do dobrze nam znanego Ks. Gabriela Matrasa, wikariusza w Brzeźnicy przewodniczącego głównej Mszy św. Odpustowej.
  Dziękujemy także,  za obecność i modlitwę z nami, Ks. Prał. Józefowi Doboszowi, który w tym roku obchodzi jubileusz 50-lecia kapłaństwa.
 2. Dzisiaj – w uroczystość odpustową, dzieci i opiekunowie z Ogniska Misyjnego zapraszają na kiermasz, na którym będzie można za dobrowolną ofiarę nabyć watę cukrową i słodkie odpustowe upominki. Przy bramie wejściowej na plac kościelny jest także samochód z pysznymi lodami i drugie stoisko z watą cukrową. Dochód przeznaczony zostanie na nowy konfesjonał dla osób słabo słyszących. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy za wsparcie P. Staroście Powiatu Dębickiego, a za pomoc P. Małgorzacie i uczniom Zespołu Szkół Ekonomicznych.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – poniedziałek: święto św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży. Jest to dzień imienin Bpa Stanisława Salaterskiego,
  – środa: wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon i męczenników koreańskich,
  – czwartek: święto św. Mateusza – Apostoła i Ewangelisty,
  – sobota: wspomnienie św. Pio z Pietralciny, kapłana.
 1. W następną niedzielę przypada Dzień Modlitw o Trzeźwość i Diecezjalna Pielgrzymka  do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciw trzeźwości.
 1. Dekanalne Duszpasterstwo Młodzieży RDE PENUEL, zaprasza młodzież do kościoła św. Jadwigi w Dębicy w przyszłą niedzielę o g. 20.30 na Mszę św. w intencji Młodych.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m. in. wywiad z kard. Rysiem i artykuły o tym, jak bronić się przed brutalizacją języka  w przestrzeni publicznej. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy próbę odpowiedzi na pytanie co robić, gdy dorastające dziecko odchodzi od wiary i jacy są współcześni pielgrzymi.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, a także za wpłaty na konto Parafii. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka ofiar do puszek przeznaczonych na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i jego Wydział w Tarnowie.