1. Uporządkowane relacje we wspólnocie Kościoła to wielkie pragnienie Chrystusa. Dlatego upomnienie braterskie do którego wzywa On nas w dzisiejszej Ewangelii, jest nieodłączne od modlitwy: „Jeśli dwóch z was na ziemi zgodnie o coś prosić będzie, to wszystko otrzymają od mojego Ojca, który jest w niebie”. Prośmy o dar wprowadzania słów Jezusa w życie i gotowość do przemiany naszego życia.
  Witamy w naszej wspólnocie, znanego nam już, O. Stanisława z Tuchowa, który swoim słowem przygotuje nas na owocne przeżycie renowacji misji świętych.
  Dzisiejsza składaka jest naszą kolejną składką inwestycyjną.
 1. Dzisiejsza niedziela kończy tygodniowy Wielki Odpust ku czci Matki Bożej Zawadzkiej. Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 11.00.
  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą środę, w piątek i w sobotę wzięli udział w parafialnych pielgrzymkach do sanktuarium w Zawadzie. Dziękujemy dorosłym, młodzieży i dzieciom, porządkowym, prowadzącym śpiew i modlitwy. Dziękujemy p. Organiście i naszym chórzystom za piękny śpiew na Mszy świętej w środę. Niech Maryja-Pani Zawadzka wynagrodzi Wam wyproszonymi u Boga łaskami.
 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Polecamy tę ważną sprawę waszym modlitwom.
 1. W środę, w 13 dzień miesiąca, o godz. 20.00 zapraszamy na różaniec fatimski i procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy członków Rycerstwa Niepokalanej ze sztandarem. Prosimy o zabranie lampionów lub świec.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – środa: wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,
  – czwartek: święto Podwyższenia Krzyża Świętego. To święto tytularne naszej Parafii i kościoła,
  – piątek: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, Patronki naszej Parafii,
  – sobota: wspomnienie św. Korneliusza papieża i Cypriana biskupa – męczenników.
 1. Zapraszamy gorąco w dniach 14 – 17 września na renowację Misji świętych, którą poprowadzą OO Redemptoryści z Tuchowa: Ryszard i Stanisław. Msze święte z naukami będą w tych dniach o godz. 9.00, 16.00 i 18.00. Renowację Misji świętych zakończymy oddaniem Parafii Najświętszemu Sercu Jezusowemu w dzień Odpustu Parafialnego. Prosimy, aby tak zaplanować czas, aby móc w tym szczególnym wydarzeniu uczestniczyć.
  Spowiedź w czasie renowacji Misji świętych i przed Odpustem Parafialnym, będzie w sobotę w godzinach: 14.30 – 16.00 i 17.00 – 18.30.
 1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Odpust Parafialny. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 11.30, przewodniczył będzie Ks. Gabriel Matras, nasz praktykant, a obecnie wikariusz w Brzeźnicy. Będzie to dla Ks. Gabriela Msza święta prymicyjna w naszej Parafii.
 1. W niedzielę odpustową dzieci i opiekunowie z Ogniska Misyjnego zapraszają na kiermasz, na którym będzie można za dobrowolną ofiarę nabyć watę cukrową i słodkie odpustowe upominki. Dochód przeznaczony zostanie na nowy konfesjonał dla osób słabo słyszących.
 1. Spotkania grup parafialnych:
  – aspirantów, ministrantów i lektorów – w poniedziałek po Mszy św. wieczornej,
  – powakacyjne spotkanie Rycerstwa Niepokalanej – w środę po Mszy św. wieczornej,
  – młodzieży i tych, którzy chcieliby działać w Grupie Młodzieżowej – w piątek o g. 19.00,
  – Dziewczęcej Służby Maryjnej w sobotę o godz. 9.00, a Ogniska Misyjnego o godz. 9.30.
 1. Przypominamy o koncercie: „Święty Jan Paweł II – Papież Wolności”, który odbędzie się dziś o godz. 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy. Wystąpi zespół muzyczny „Syjon” z Bełchatowa. Bezpłatne wejściówki na koncert do odbioru w MOK-u na godzinę przed koncertem.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. „Gość Niedzielny” ma dziś objętość 100 stron na jubileusz stulecia tygodnika i zawiera specjalny dodatek przygotowany na beatyfikację rodziny Ulmów. Tygodnik „Niedziela” odpowiada na pytanie czy religia jest sprawą prywatną?
  Polecamy dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”, który zawiera ciekawy dodatek oraz „Promyczek dobra”. Są także kolorowanki dla najmłodszych.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za wpłaty na konto parafialne.