1. Dzisiejsza Niedziela zgodnie z apelem Przewodniczącego KEP jest „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. Prosimy Boga o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków. Po Mszach Świętych ma miejsce kwesta do puszek na ich rzecz.

2. Od wczoraj w Sanktuarium w Zawadzie trwa tygodniowy Odpust ku czci Matki Bożej Zawadzkiej. Szczegółowy program odpustu podany jest na afiszu w gablocie. W związku z Odpustem, jak co roku, w środę o godz. 15.15 z zachowaniem wymogów sanitarnych, wyruszy parafialna pielgrzymka do Zawady, na którą serdecznie zapraszamy. Zbiórka w naszym kościele o godz. 15.00. W Piątek w Zawadzie, odbędzie się Dekanalne Spotkanie Młodzieży. W planie o godz. 18.00 Msza Św. i przekazanie Świec ŚDM a po Mszy Św. Wieczór Uwielbienia. W sobotę o godz. 8.00 odbędzie piesza pielgrzymka do Zawady DSM i LSO. Zbiórka w naszym kościele o godz. 7.45. Zapisy – za zgodą rodziców – przyjmują s. Beata Popieluch i Ks. Szczepan Wierzbicki.

3. Rycerstwo Niepokalanej organizuje wyjazd do Zawady z racji Odpustu w dniu 9 września tj. czwartek. Wyjazd o godz. 16.00 z Pl. Solidarności. O godz. 17.00 wspólny różaniec przed Cudownym Obrazem. Zapisy pod nr tel. 510 556 107.

4. Ks. Proboszcz w czasie pobytu w Ośrodku Rehabilitacyjnym w Jadownikach Mokrych będzie sprawował Msze św. w wyznaczonych intencjach przyjętych na ten tydzień na poranne Msze św. Szczegóły w planie Mszy Św. umieszczonym w gablocie.

5. Ministrantów oraz kandydatów na ministrantów zapraszamy w poniedziałek na godz. 18.00 na Msze Św. a po niej na spotkanie formacyjne.

6. W środę przypada Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej Patronki naszej Diecezji i kościoła katedralnego w Tarnowie. W naszej polskiej tradycji dzień ten zwany jest świętem Matki Bożej Siewnej.

7. Informujemy, że 19 września nasza parafia przeżywać będzie Odpust parafialny poprzedzony Triduum prowadzonym przez kapelana Sióstr Służebniczek Dębickich ks. prof. UPJPII dr hab. Ireneusza Stolarczyka. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.

8. Trwa internetowa zbiórka pieniędzy dla Martynki na obustronną rekonstrukcję stawów biodrowych w Paley European Institut. Zbiórka zweryfikowana jest przez Fundację Siepomaga. Kwotę można przelać na nr konta 08 2490 1028 3587 1000 0014 3875 z tytułem: Darowizna Martyna Tadeusz. Szczegóły na plakacie i ulotkach.

9. Wydział Teologiczny w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii oraz Podyplomowe Studia z Katechezy Przedszkolnej. Druga tura rekrutacji trwa do 20 września 2021r. Studia są przeznaczone dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej. Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale. Szczegółowe informacje na stronie: wt.diecezja.tarnow.pl

10. Parafia Miłosierdzia Bożego zaprasza na V edycję seminarium odnowy wiary-Kurs ALPHA. Spotkanie organizacyjne w czwartek (09.09.2021) o godz. 19.00. Szczegóły na plakacie w gablocie.

11. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o Kongresach eucharystycznych. W tygodniku „Niedziela” artykuł: Na ratunek Afgańczykom oraz Kościół jest dla wszystkich. Polecamy także dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.

12. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę oraz do puszek na rzecz poszkodowanych Afgańczyków.