1. Dziś przeżywamy Uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz s. Elżbiety Róży Czackiej. Dziś także rozpoczyna się Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Polecamy tę intencję nowym błogosławionym Kościoła Katolickiego.

 

 1. Dzisiejsza niedziela kończy tygodniowy odpust ku czci Matki Bożej Zawadzkiej. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą środę i w sobotę wzięli udział w parafialnych pielgrzymkach do Sanktuarium w Zawadzie. Dziękujemy dorosłym i dzieciom, porządkowym, prowadzącym śpiew i modlitwy. Dziękujemy chórzystom i P. Organiście za oprawę liturgiczną Mszy św. w ubiegłą środę
  w Zawadzie.

 

 1. W poniedziałek przypada 13 dzień miesiąca. O godz. 20.00 zapraszamy na różaniec fatimski i procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Prosimy o zabranie lampionów lub świec.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • Wtorek: 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. To święto tytularne naszej Parafii i kościoła. Zapraszamy przed Mszą św. wieczorną, na godz. 17.30 na Drogę Krzyżową. Po Mszy Św. oddamy cześć relikwiom Krzyża.
 • Środa: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,
 • Czwartek: wspomnienie św. Korneliusza pap. i Cypriana bpa, męczenników,
 • Sobota: święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. Jest to święto patronalne młodzieży polskiej.  Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 

 1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Odpust Parafialny. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.30. Mszy Św. przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. Piotr Ryndak, neoprezbiter, który w okresie Wielkiego Postu odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską. Po sumie Odpustowej będzie mieć miejsce procesja Eucharystyczna. Dlatego zapraszamy dzieci I Komunijne, dzieci sypiące kwiaty oraz Panów do baldachimu. Do uroczystości odpustowej przygotujemy się przez Triduum, które poprowadzi kapelan Sióstr Służebniczek Dębickich ks. prof. UPJPII dr hab. Ireneusz Stolarczyk. Okolicznościowe konferencje będą głoszone w czwartek, piątek i w sobotę podczas wieczornej Eucharystii. W czasie Mszy Św. będzie okazja do Spowiedzi Świętej. W dni Triduum 15 minut przed Mszą św. wieczorną będzie śpiewana Koronka do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich Parafian i Gości serdecznie zapraszamy.

 

 1. W niedzielę odpustową nasza młodzież zaprasza na kiermasz, na którym będzie można nabyć m.in. krzyże na stół oraz naklejki             z naszym kościołem i godłem grupy młodzieżowej. Dochód przeznaczony zostanie na trwający remont salki młodzieżowej w domu parafialnym.

 

 1. Zbiórka lektorów i chętnych do posługi w Poniedziałek po wieczornej Mszy Św. Spotkanie DSM oraz dziewczynek chcących należeć do grupy w sobotę o godz. 10.00 w salce w Domu katechetycznym.

 

 1. Do nabycia są Kalendarze Rolników. Cena 1 egzemplarza wynosi: 25 zł natomiast kalendarzy ściennych 10 zł. Zachęcamy także do zakupu książki: Wszystko o Prymasie Tysiąclecia. To okolicznościowa lektura, przygotowana z okazji beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego. Ofiara: 10 zł.

 

 1. Polecamy specjalny numer „Gościa Niedzielnego” z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i m. Róży Czackiej. Tygodnik „Niedziela” udziela odpowiedzi na pytania jak się trafia na ołtarze oraz znajdziemy tu bezpłatny dodatek na beatyfikację w którym przybliżone są postacie nowych błogosławionych.

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za ofiary na rzecz Afgańczyków. Do puszek zebrano kwotę w wysokości: 5 127 zł. Bóg zapłać.