1. „Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie” – zapewnia nas dziś Jezus w Ewangelii. Prześladowania, o których słyszymy, nie powinny nas przerażać, podobnie jak perspektywa końca świata i związanego z nim sądu. Stajemy przed Bogiem w „Duchu i prawdzie” z nadzieją na to, że wielbiąc Jego imię możemy oczekiwać ocalenia i życia z Nim w chwale.
  Dzisiejsza składaka jest naszą ostatnią w tym roku składką inwestycyjną.
 1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek zostanie przeznaczona na „Kościół w potrzebie”.
 1. Dzisiaj także przeżywamy Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka, który przypomina o ważnym zadaniu, jakie wobec ubogich ma Kościół. Akcję pomocy ubogim można się dziś wesprzeć zabierając do domu torbą charytatywną, do której wkładamy produkty żywnościowe lub środki czystości jako wsparcie dla ubogich. Torby z produktami można zostawić w Caritasie lub zakrystii. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel pomocy żywnościowej dla uchodźców z Ukrainy. Taka pomoc jest w dalszym ciągu mile widziana.
 1. Dzisiaj, po każdej Mszy św., dziewczynki z Dziewczęcej Służby Maryjnej zapraszają na kiermasz własnoręcznie wykonanych, pięknych ozdób choinkowych i świątecznych oraz pysznego ciasta do niedzielnego obiadu i kawy. Kiermasz jest w domu parafialnym, a dochód przeznaczony na wyposażenie wyremontowanej ostatnio salki spotkań DSM-u. Serdecznie zapraszamy.
 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  – czwartek: wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,
  – piątek: wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny – święto patronalne Ruchu Czystych Serc.
  Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia i tym, którzy obchodzą jubileusze życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.
 1. Przyszła niedziela – ostatnia przed adwentem to zakończenie roku liturgicznego i uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu rozpoczniemy nasze MISJE PARAFIALNE. Zachęcamy wszystkich do udziału w tych szczególnych rekolekcjach i do duchowej odnowy. Niech to będzie czas umocnienia naszej wiary, prostowania ścieżek naszego życia i odnalezienia Bożego światła w naszej codzienności. Pomyślmy także o tych, którzy z różnych przyczyn zdystansowali się od uczestnictwa w Mszy świętej i życia sakramentalnego. Niech nasze apostolstwo i delikatna zachęta będzie dla nich okazją do otwarcia się na nowo na wiarę i swoje zbawienie.
  W najbliższych dniach do naszych domów trafią zaproszenia ze szczegółowym programem misji świętych. Od dziś, po każdej Mszy św., będziemy odmawiać modlitwę za Misje w naszej Parafii.
  W przyszłą niedzielę, na rozpoczęcie Misji świętych, zapraszamy wszystkich o godz. 19.30 do kościoła na misterium ewangelizacyjne „TAJEMNICA EUCHARYSTII” w wykonaniu grupy teatralnej działającej przy parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Misterium zrealizowane na podstawie wizji boliwijskiej mistyczki Cataliny Rivas doskonale wprowadzi nas w klimat modlitwy i przeżywania Mszy świetej.
 1. W przyszłą niedzielę – 20 listopada, o godz. 17.00 w kościele p.w. Ducha Świętego będzie Koncert Cecyliański. W programie utwory muzyki sakralnej w wykonaniu Chóru z bazyliki w Nowym Sączu. Szczegóły podane są na plakacie w gablocie.
 1. „Od uzależnienia do miłości” to temat sesji ewangelizacyjnej poświęconej problematyce uzależnień i zniewoleń organizowanej przez Krucjatę Wyzwolenia Człowieka w Parafii Św. Jadwigi w Dębicy w dniu 14 listopada 2022 r. –  w poniedziałek o godz. 16.00. Sesję poprowadzi Rafał Porzeziński, dziennikarz radiowy i telewizyjny. Sesja ma miejsce w sali gimnastycznej w szkole obok kościoła św. Jadwigi.  Szczegóły na plakacie w gablocie.
 1. W ostatnim czasie zostały w kościele uruchomione dwa pochłaniacze wilgoci, tzw. osuszacze, które w nocy i w ciągu dnia zbierają każdorazowo ok. 20 litrów wody. Zostały one odkupione od firmy z Jazowska i przywiezione przez Panów Józefa i Kazimierza, za co obu Panom gorąco dziękujemy. W minionym tygodniu rozpoczęte został prace przy kanalizacji wokół kościoła. Wykonano i zrewitalizowano kilka studzienek, które były ukryte pod kostką lub ziemią. Jest nadzieja, że przed opadami śniegu uda się jeszcze zrewitalizować kanały ściekowe, które są w złym stanie. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się tego dzieła.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy ostatnią już płytę z cyklu Biblia Audio, a w niej księgi Nowego Testamentu: Apokalipsa św. Jana oraz Listy Apostolskie. W tygodniku „Niedziela” mamy opowieść o ks. Dolindo Ruotolo – mistyku z Neapolu.
  Dla dzieci są nowe numery „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczka dobra”.

11.  Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za dzisiejsze ofiary  do puszek.