1. „Bóg jest Bogiem żywych, a nie umarłych”. Słowa Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii i Jego zmartwychwstanie są gwarancją naszego zmartwychwstania i życia wiecznego. Bóg nas wybrał i nie dopuści do tego, abyśmy przestali istnieć. On ma moc nasze ciała poniżone grzechem i śmiercią wskrzesić na wzór zmartwychwstałego Chrystusa „tą potęgą, jaką może On wszystko, co jest sobie podporządkować”(Flp 3,21).
 1. We wtorek na godz. 17.30 zapraszamy, w ramach przygotowania do I-wszej Komunii św., uczniów klas III naszych szkół wraz z rodzicami. Prosimy o przyniesienie różańców.
 1. W piątek, 11-go listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Jest to czas wdzięczności Bogu za dar Niepodległej Ojczyzny i za tych, którzy za Niepodległą walczyli i oddali swoje, często młode życie. Zapraszamy o godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i na adorację Najświętszego Sakramentu, które poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej oraz na Mszę św. o godz. 18.00. Będziemy modlić się za Ojczyznę Polskę i za naszą małą Ojczyznę – Dębicę, aby Dobry Bóg poległym za Ojczyznę wynagrodził niebem, a nas wspierał w trosce o wspólny Dom, jakim jest Polska.
  W piątek, na mocy dyspensy Biskupa Ordynariusza, nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od mięsa i jego przetworów – tzw. post piątkowy.
 1. Miejskie uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 przy figurze Matki Bożej Niepokalanej na Placu Gryfitów. Uroczysta Msza św. w int. Ojczyzny będzie w kościele św. Jadwigi o godz. 10.30. Po Mszy św. ciąg dalszy uroczystości na dębickim rynku. O godz. 18.00 w Domu Kultury „Mors” koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Igloopolanie”.
 1. W sobotę, o godz. 14.30 w ogrodzie Sióstr Służebniczek przy ul. Krakowskiej będzie V lekcja śpiewu patriotycznego „Wyśpiewajmy razem Historię”. Siostry serdecznie wszystkich zapraszają na wspólny śpiew i dobrą grochówkę.
 1. Wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 17.30 na różaniec fatimski połączony z wypominkami za zmarłych. Po różańcu Msza św. wieczorna.
 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  – środa: święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą papieża,
  – czwartek: wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża,
  – piątek: Narodowe Święto Niepodległości i wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa,
  – sobota: wspomnienie św. Jozafata, bpa i męczennika.
  Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia i tym, którzy obchodzą jubileusze życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.
 1. Przyszła niedziela będzie Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek w tym dniu zostanie przeznaczona na „Kościół w potrzebie”. 
 1. W przyszłą niedzielę dziewczynki z Dziewczęcej Służby Maryjnej zapraszają na kiermasz własnoręcznie wykonanych i pięknych ozdób choinkowych i świątecznych. Kiermasz będzie w domu parafialnym, a dochód zostanie przeznaczony na wyposażenie wyremontowanej ostatnio salki spotkań DSM-u. Serdecznie zapraszamy.
 2. Przypominamy, że przez cały listopad o godz. 17.30 będą tzw. wypominki za zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych. Rozważając tajemnice różańca będziemy nieść pomoc naszym bliskim, którzy potrzebują modlitewnego wsparcia, aby osiągnąć pełnię zbawienia. 
 1. Coraz bliżej naszych Misji świętych. Zachęcamy wszystkich do udziału i duchowej odnowy. Niech to będzie czas umocnienia naszej wiary, prostowania ścieżek naszego życia i odnalezienia Bożego światła w naszej codzienności. Pomyślmy także o tych, którzy w ostatnim czasie, a zwłaszcza przez pandemię, zdystansowali się od uczestnictwa w Mszy świętej i życia sakramentalnego. Niech nasze apostolstwo i delikatna zachęta będzie dla nich okazją do otwarcia się na nowo na wiarę i swoje zbawienie.
 1. Wszystkich zainteresowanych i zaniepokojonych faktem, że nie ma jeszcze ogłoszonej nowej Rady Duszpasterskiej informujemy, że w dalszym ciągu trwają konsultacje z potencjalnymi kandydatami do Rady. Skoro nie było zainteresowania ze zgłaszaniem kandydatów i nie było jak przeprowadzić wyborów, Rada zostanie wyłoniona po uzyskaniu zgody tych, którzy zostali zaproponowani przez działające w Parafii grupy i stowarzyszenia.
 1. Panie z parafialnego oddziału Caritas zwracają się z prośbą do wszystkich Parafian o pomoc w postaci produktów żywnościowych, konserw i trwałych środków spożywczych, które zostaną przeznaczone jako wsparcie dla uchodźców z Ukrainy. Do naszego Caritasu zwraca się z prośbą o pomoc coraz więcej kobiet z małymi dziećmi i nie chcemy odsyłać ich z niczym, a nasze środki już się wyczerpały. Ofiarowaną żywność można zostawić w zakrystii, kancelarii lub w Caritasie.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” warto zwrócić uwagę m.in. na temat numeru: czy istnieje skuteczne lekarstwo na samotność, na którą cierpi co czwarty Polak? W tygodniku „Niedziela” znajdziemy tekst o nadużyciach dotyczących kultu zmarłych i specjalny prezent: biało-czerwoną chorągiewkę.
  Dla dzieci są nowe numery „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczka dobra”.
 1. Bóg zapłać za ofiary na tacę w ubiegłą niedzielę i w Uroczystość Wszystkich Świętych. Dziękujemy także za wpłaty na konto parafialne.
 1. W ubiegłym tygodniu odszedł do Domu Pana śp. Krzysztof Kamiński z Zawierzbia, którego pogrzeb będzie we wtorek w Lubzinie. Polećmy jego dusze i zmarłych „wypominanych” w naszym kościele Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.