1. W naszej diecezji przeżywamy dziś kolejną Niedzielę synodalną, której temat brzmi: Udział w katechizacji szkolnej obowiązkiem katolików oraz przestrzenią współpracy środowisk wychowawczych.
 2. W środę dzieci, młodzież, nauczyciele i katecheci rozpoczynają Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Twardowskiego o godz. 8.00. Dla Szkoły Podstawowej nr 5 dla klas: 4-8 oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego o godz. 9.00 natomiast dla oddziału „0” i klas 1-3 o godz. 11.00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży z racji rozpoczynającego się roku szkolnego we wtorek o godz. 17.00.
 3. Od środy powracamy do przedwakacyjnego porządku otwarcia godzin kancelarii parafialnej: Wtorek, Czwartek, Sobota: 8.00-9.00, Środa, Piątek: 16.00-17.00.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 a po niej Msza Św. sprawowana w intencjach Nowennowych. Ofiary zbierane na tace przeznaczone będą na cele misyjne.
 5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Piątek miesiąca. Spowiedź w Czwartek od godz. 17.00, a po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. W Pierwszy Piątek Spowiedź od godz. 16.00. Z racji I Piątku kancelaria jest nieczynna. Do chorych z posługą udamy się: ks. Szczepan w sobotę od godz. 8.30 natomiast ks. Mariusz i ks. Piotr według wcześniej ustalonego telefonicznie z rodziną terminem. Ks. Proboszcz odwiedzi chorych dopiero w Październiku. W nagłych przypadkach rodzinę chorych, których odwiedza Ks. Proboszcz prosimy o kontakt do wtorku włącznie.
 6. W Piątek w liturgii wspominamy Św. Grzegorza, papieża i doktora Kościoła.
 7. W sobotę zapraszamy na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu. W tym dniu w Zawadzie Dróżkami Różańcowymi rozpoczyna się Wielki Odpust. Zapraszamy do udziału.
 8. Od 4 września tj. od soboty rozpoczyna spotkania Ognisko Misyjne. Spotkania odbywają się w Sali Misyjnej w budynku katechetycznym od godz. 9.30. Zapraszamy stałych uczestników oraz chętne dzieci.
 9. Członków Parafialnego Oddziału Caritas prosimy o przeprowadzenie w przyszłą Niedzielę po Mszach Św., zbiórki do puszek na rzecz poszkodowanych w Afganistanie.
 10. Burmistrz Miasta Dębica zaprasza do wzięcia udziału z uroczystościach upamiętniających 77. Rocznice akcji „Burza” i bitwy partyzanckiej na polanie Kałużówka, które odbędą się 5 września br. W planie Msza Św. o godz. 10.00, część patriotyczna oraz koncert Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. O godz. 8.45 z Placu Solidarności w Dębicy odjedzie autobus dla chętnych. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 11. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, jak wyglądała edukacja w starożytnym Izraelu i do jakiej szkoły chodził Pan Jezus. W „Niedzieli” polecamy artykuły: Trudne powroty i Zmieńmy „Modę na palenie”. Dla dzieci w „Małym Gościu Niedzielnym” przeczytamy o relikwiach Krzyża Św., oraz została dołączona zaślepka na kamerę smartfona lub laptopa.
 12. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej: + Antoni Tabaszewski z ul. 3 Maja. „Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie”.