1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • Wtorek: Święto Św. Bartłomieja, Apostoła;
 • Czwartek: Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej;
 • Piątek: Św. Monikę;
 • Sobota: Św. Augustyna, Biskupa i doktora Kościoła;

 

 1. Dziś na godz. 19.00 zapraszamy do naszej świątyni sympatyków Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę oraz chętnych na kolejne modlitewne spotkanie z pielgrzymami Gr. 11 Św. Jadwigi. W planie Msza Św. z konferencją, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Nowenna do MB Jasnogórskiej oraz Apel.

 

 1. Przypominamy, że Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna jest od wtorku do soboty bezpośrednio po wieczornej Mszy świętej.

 

 1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz. 18.00.

 

 1. Medyczna Szkoła Policealna w Mielcu prowadzi nabór uczniów na rok Szkolny 2021/2022 na kierunki medyczne. Szczegóły w gablocie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa
  w Tarnowie
  rozpoczęła dodatkową rekrutację na bezpłatne studia licencjackie, inżynierskie
  i magisterskie. W ofercie oferuje także studia niestacjonarne oraz podyplomowe. Rekrutacja odbywa się drogą elektroniczną i potrwa do 17 września 2021r. Szczegóły na stronie Uczelni – pwsztar.edu.pl.

 

 1. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m in. wspomnienie o zmarłym arcybiskupie Henryku Hoserze oraz o tym, jak skutecznie przekazywać wiarę w rodzinie a w „Niedzieli” polecamy artykuł: Nienawiść wobec wierzących oraz przeczytamy o zakonnicy, która skradła nam serca.

 

 1. Wszystkim ofiarodawcom, którzy dokonali wpłaty na konto parafialne oraz w ubiegłą Niedzielę złożyli ofiarę na tacę składamy wyrazy życzliwości a wszystkim Solenizantom życzymy wielu łask Bożych.

 

 1. W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności śp. Helena Wasilewska z ul. Sikorskiego oraz Alina Kwiatkowska z ul. Chłodniczej, której pogrzeb odbędzie się w środę. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.