1. Nasza parafia przeżywa dziś Dzień Odpustu. Uroczysta suma odpustowa sprawowana będzie o godz. 11.30. Mszy Św. przewodniczyć będzie i homilię wygłosi neoprezbiter ks. Piotr Ryndak, wikariusz parafii Św. Jana Nepomucena w Bochni. Z racji odpustu parafialnego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, czyli przyjęcie Komunii św., wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca świętego.

 

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • Poniedziałek – Św. Andrzeja Kim Taegon, prezb., i Pawła Chong Hasang i Towarzyszy męczenników:
  • Wtorek – Święto Św. Mateusza, apostoła i Ewangelisty
  • Czwartek – Św. Pio z Pietrelciny, prezb.,

 

  1. W przyszłą Niedziele odbędzie się liczenie wiernych w kościele a po Mszach Świętych przy naszej świątyni będzie miała miejsce zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Także za tydzień w Szczepanowie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwko trzeźwości.

 

  1. Ks. Proboszcz w czasie pobytu w Ośrodku Rehabilitacyjnym w Jadownikach Mokrych będzie sprawował Msze Święte w wyznaczonych intencjach przyjętych na ten tydzień. Szczegóły w planie Mszy Świętych umieszczonym w gablocie.

 

  1. Siostry Służebniczki serdecznie zapraszają na WIECZORNICE – rozmowy na ważne tematy społeczne. Pierwsze spotkanie odbędzie się 22 września br. o godz. 19.00 w Domu Generalnym Sióstr Służebniczek przy ul. Edmunda Bojanowskiego 10. Spotkanie zatytułowane: „Co może nam dziś powiedzieć bł. Edmund Bojanowski?” poprowadzi ks. dr hab. Ireneusz Stolarczyk – kapelan Sióstr Służebniczek.

 

  1. Dnia, 26 września 2021 tj. w niedzielę o godz. 19.00 w kościele parafialnym w Górze Motycznej odbędzie się koncert muzyczny: Hołd Prymasowi Tysiąclecia. W programie muzyka sakralna z różnych epok i stylów od klasyki do rozrywki, która przypomni postać bł. Stefana Wyszyńskiego oraz Jego zasługi dla Kościoła i Narodu Polskiego.

 

  1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” a w nim m. in. artykuł o aktualnych także dziś objawieniach Matki Bożej w La Salette i bardzo mocne świadectwo więzionego przez wiele lat przez komunistów kard. Van Thuana. W Tygodniku „Niedziela” polecamy artykuł „Zanim zadzwonisz do egzorcysty” oraz przeczytamy o walce o. Pio z szatanem.

 

  1. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej śp. Ryszard Jedziniak z ul. Witosa, którego pogrzeb będzie w środę. Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

 

9. Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy błogosławionej niedzieli.