1. Jezus objawia nam dziś swoje pragnienie, by podążać za Nim w wolności serca. Jedynie ten, kto kocha naprawdę, potrafi wybierać drogę, którą jest mądrość krzyża. Prośmy Boga, aby uwolnił nasze serca od nieuporządkowanych przywiązań i pomógł nam całkowicie przylgnąć do Ewangelii.
  1. Od wczoraj w sanktuarium w Zawadzie trwa tygodniowy odpust ku czci Matki Bożej Zawadzkiej. Szczegółowy program odpustu podany jest na afiszu w gablocie. Odpust zwieńczy uroczysta Msza św. dożynkowa z poświęceniem wieńców oraz ziarna siewnego, 11 września o godz. 11.00.
  1. W związku z odpustem, jak co roku, w środę o godz. 15.15, wyruszy parafialna pielgrzymka do Zawady, na którą serdecznie zapraszamy.

W czwartek odpustowy Dzień Wychowawców i Nauczycieli. Na Mszę o godz. 16.00 zapraszamy nauczycieli, katechetów i wychowawców.

W piątek w Zawadzie, o godz. 18.00,  Msza św. dla młodzieży. Młodych, chętnych do wzięcia udziału w pielgrzymce do Zawady, prosimy o kontakt z Ks. Maciejem. W sobotę o godz. 8.00 będzie pielgrzymka Ogniska Misyjnego, Dziewczęcej Służby Maryjnej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapraszamy wszystkie dzieci, a także rodziców. Zapisy u S. Małgorzaty i Ks. Macieja.

  1. W czwartek przypada uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji dzień ten zwany jest świętem Matki Bożej Siewnej. Maryja w tajemnicy Narodzenia jest główną Patronką naszej Diecezji i kościoła katedralnego w Tarnowie.
  1. Po wakacyjnej przerwie wznawiają działalność grupy i stowarzyszenia parafialne. Spotkanie formacyjne aspirantów i ministrantów  będzie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej, grupy młodzieżowej w piątek o godz. 19.00, spotkanie Ogniska Misyjnego w sobotę o godz. 9.30, a Dziewczęcej Służby Maryjnej w sobotę o godz. 10.00 w sali w domu parafialnym. Zapraszamy dziewczynki, które chciałyby działać w ramach DSM-u.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie lektorów. Zapraszamy chłopców, którzy chcą być blisko ołtarza, także tych, którzy nie byli wcześniej ministrantami. Chcielibyśmy także, aby powstała grupa lektorów – mężów i ojców, którzy byli w przeszłości lektorami, albo dopiero teraz chcą czytaniem Pisma św. i śpiewem psalmów wielbić Boga.

  1. Został wykonany nowy krzyż misyjny. Gorąco dziękujemy wykonawcy – P. Januszowi Zegar, stolarzowi z Nagawczyny i przede wszystkim P. Andrzejowi, który prosił o anonimowość, a dzięki, któremu to dzieło zostało dokonane.
  1. Informujemy, że w dniach 20 -26 listopada br. będą w naszej Parafii Misje święte, które poprowadzą OO Redemptoryści z Tuchowa. Od ostatnich misji mija dokładnie 10 lat. Dziś i w każdą niedzielę po Mszach św., będziemy odmawiać modlitwę w intencji dobrego przeżycia czasu misji. Prosimy też, aby tak zaplanować czas, aby móc w tym szczególnym wydarzeniu uczestniczyć.
  1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o beatyfikowanym dziś papieżu Janie Pawle I oraz o problemach szkolnej katechezy. Tygodnik „Niedziela” jest od dziś z nowym pismem „Bliżej Życia z Wiarą” i kosztuje 10 zł. Polecamy także dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczek dobra”, które zawierają ciekawe dodatki dla dzieci.
  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za wpłaty na konto parafialne.