1. Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli zwraca naszą uwagę na Boże miłosierdzie. „Bóg nie męczy się przebaczeniem, to nas męczy proszenie Go o miłosierdzie” – mówi papież Franciszek. Prośmy dziś naszego Ojca w niebie o otwartość serca na przemieniającą moc Jego miłości.
  Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Polecamy tę ważną sprawę waszym modlitwom.
  Dzisiejsza składaka jest naszą kolejną składką inwestycyjną.
 1. Dzisiejsza niedziela kończy tygodniowy odpust ku czci Matki Bożej Zawadzkiej. Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 11.00.
  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą środę, w piątek i w sobotę wzięli udział w parafialnych pielgrzymkach do sanktuarium w Zawadzie. Dziękujemy dorosłym, młodzieży i dzieciom, porządkowym, prowadzącym śpiew i modlitwy. Niech Maryja-Pani Zawadzka wynagrodzi Wam wyproszonymi u Boga łaskami.
 1. We wtorek, w 13 dzień miesiąca, o godz. 20.00 zapraszamy na różaniec fatimski i procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy członków Rycerstwa Niepokalanej ze sztandarem i prosimy o zabranie lampionów lub świec.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – wtorek: wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,
  – środa: święto Podwyższenia Krzyża Świętego. To święto tytularne naszej Parafii i kościoła. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną, a po Mszy św. na Drogę Krzyżową i oddanie czci relikwiom Krzyża,
  – czwartek: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, Patronki naszej Parafii,
  – piątek: wspomnienie św. Korneliusza papieża i Cypriana biskupa – męczenników.
 1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Odpust Parafialny. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.30, na którą wszystkich Parafian i Gości serdecznie zapraszamy, a której przewodniczył będzie Ks. Piotr Turek, nasz niedawny wikariusz, który obecnie pracuje w parafii Chorzelów.
  Do uroczystości odpustowej przygotujemy się przez triduum które poprowadzi Ks. Franciszek Grądalski z parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy. W czwartek, piątek i w sobotę zapraszamy na Msze św. wieczorne, na których będzie okazja do duchowego przygotowania i do spowiedzi, aby w dzień odpustu przyjąć Komunię św. i zyskać przypisane odpusty. W dni triduum 15 minut przed Mszą św. wieczorną będzie śpiewana Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 1. W niedzielę odpustową nasza młodzież zaprasza na kiermasz, na którym będzie można za dobrowolną ofiarę nabyć odpustowe ciasto. Dochód przeznaczony zostanie na działalność parafialnej grupy młodzieżowej.
 1. Spotkania grup parafialnych:
  – aspirantów i ministrantów – w poniedziałek po Mszy św. wieczornej,
  – powakacyjne spotkanie Rycerstwa Niepokalanej – w środę po Drodze Krzyżowej,
  – młodzieży i tych, którzy chcieliby działać w Grupie Młodzieżowej – w piątek o g. 19.00,
  – Ogniska Misyjnego i DSM-u – w sobotę o godz. 10.00.
 1. Dziś w „Gościu Niedzielnym” polecamy dodatek – poradnik dla rodziców, jak nauczyć dziecko mądrze korzystać ze smartfona i Internetu.
 1. W ostatnim czasie odszedł do wieczności, nasz Parafianin, śp. Kazimierz Zieliński z ul. Sobocińskiego, którego pogrzeb był w Straszęcinie. Prośmy dla niego o Miłosierdzie Boże: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.