1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji po Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo. Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.

 

 1. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w dzień wejścia PPT tj. 25 sierpnia, czyli w Czwartek. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd o godz. 5.30. Koszt 90 zł. Zapisy w kancelarii lub w Zakrystii. Zapraszamy parafian a zwłaszcza tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę.

 

 1. Przypominamy, że Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna jest od wtorku do soboty bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 8 sierpnia – Święty Dominik, założyciel zakonu dominikańskiego;

– wtorek, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;

– środa, 10 sierpnia – Święty Wawrzyniec, diakon i męczennik;

– czwartek, 11 sierpnia – Święta Klara, założycielka zgromadzenia klarysek. W tym dniu przypada
3. rocznica objęcia parafii przez Księdza Proboszcza Andrzeja Surowca. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Księdzu Proboszczu.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Środę o godz. 18.00 a po niej Msza św. w Intencjach Zbiorowych

 

 1. W sobotę, 13 sierpnia, Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy, aby w modlitwie przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas i całego świata.

 

 1. Za tydzień ofiary na tace przeznaczone będą na prace inwestycyjne w parafii.

 

 1. Piesza Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Sanktuarium w Zawadzie w intencji trzeźwości wyruszy w poniedziałek 15 sierpnia o godz. 13.30 z kościoła Św. Jadwigi w Dębicy. W programie pielgrzymki: Droga Krzyżowa, konferencja, świadectwa oraz możliwość podjęcia przyrzeczeń abstynenckich. Msza św. w Zawadzie o godz. 16.30. Na powrót w Zawadzie będą podstawione o godz. 18.00 dodatkowe autobusy do Dębicy.

 

 1. Spotkanie organizacyjne Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę Gr. 11 odbędzie się w poniedziałek, tj. 08 sierpnia 2022r., o godz. 19:00 w parafii św. Jadwigi.

 

 1. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na pielgrzymkę do Przeczycy dnia 13 sierpnia 2022r. Wyjazd o godz. 16:20 spod pomnika Św. Jana Pawła II. Koszt: 25 zł. Zapisy u p. Julii Skrzyneckiej, kom. 510556107.

 

 1. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP homilie wygłosi Ks. Prof. Janusz Królikowski, mariolog. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 w Sali katechetycznej będzie możliwość spotkania z ks. Królikowskim, nabyć Jego książki oraz wziąć udział w okolicznościowej dyskusji, zadać pytanie. Także w tym dniu nasi lektorzy po Mszach Świętych będą zbierać ofiary do puszek. Dochód z ofiar przeznaczony będzie jako wynagrodzenie dla lektorów za ich całoroczną służbę przy ołtarzu.

 

 1. W ubiegłym tygodniu odszedł do domu Pana śp. Krzysztof Sroka z ul. Witosa, którego pogrzeb będzie w środę w Wiśniowej. Polećmy Jego dusze oraz naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.