1. Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli przypomina nam, że nie ma ważniejszej sprawy niż zawierzenie życia Bogu i podporządkowanie się Jego zbawczym zamiarom. Dzięki temu możemy spojrzeć na życie w prawdziwej wolności i cieszyć się posiadaniem największych darów.
Dziś przeżywamy Niedzielę Synodalną – dzień modlitwy za V Synod naszej Diecezji.

2. Dziś, po Mszach świętych, Rycerstwo Niepokalanej rozprowadza książki o Bracie Innocentym Marii Wójciku, franciszkaninie z Niepokalanowa i Rycerzu Niepokalanej.

3. W poniedziałek rozpoczyna się sierpień, który jest miesiącem wielkich Maryjnych uroczystości i doniosłych Narodowych rocznic. Od 1984 r. sierpień jest miesiącem trzeźwości. To czas, w którym Kościół Katolicki w Polsce zachęca wiernych do całkowitej abstynencji od spożywania napojów alkoholowych pod jakąkolwiek postacią – do powstrzymania się od alkoholu z motywów religijno-moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Módlmy się o trzeźwość w Polskich rodzinach i podejmijmy abstynenckie postanowienia na ten czas.

4. W czwartek w liturgii wspominamy św. Jana Marię Vianneya, kapłana. Jest to święto patronalne wszystkich proboszczów.

5. W sobotę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Chrystus przemienił się na oczach Apostołów, aby umocnić ich wiarę oraz przygotować ich na przeżycie swojej męki
i śmierci. Święto to przypomina, że Jezus może w każdej chwili odmienić nasz los. Ma ono także jeszcze jeden, radosny, eschatologiczny aspekt: przyjdzie czas, że Pan odmieni nas wszystkich poprzez zmartwychwstanie i uczyni uczestnikami swojej chwały.

6. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 17.00, a po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I-wszy Piątek spowiedź od godz. 16.00. Do chorych z posługą udamy się w piątek od godz. 8.30.
W I-wszą Sobotę miesiąca zapraszamy na całodniową adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy za naszą Parafię, naszych alumnów
i o nowe powołania. O godz. 17.00 modlitwę poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej.

7. Dzień skupienia dla narzeczonych będzie w niedzielę 7 sierpnia o godz. 10.00. w parafii św. Jadwigi. Nie obowiązują żadne uprzednie zapisy.

8. Parafia św. Jadwigi organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 22 do 29 października 2022 r. Zapisy są do końca lipca. Koszt 4100 zł i 150 USD. Informacje i zapisy w kancelarii parafii św. Jadwigi.

9. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o tym, jak chronić młodzież przed uzależnieniem od alkoholu i innych substancji. W „Niedzieli” przeczytamy o tym, jak być szczęśliwym w małżeństwie i w czym tkwi fenomen rekolekcji ignacjańskich.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za wpłaty na konto.

11. W ubiegłym tygodniu odeszli do Domu Pana śp. Adela Bielatowicz z ul. Kosynierów Racł. śp. Wiesława Kabara z ul Nowej, której pogrzeb był w Zasowie i śp. Stanisław Kipa z ul. Sikorskiego. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.