1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus zabiera uczniów na górę, aby ukazać im swoją chwałę. „Twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło” – zapisał ewangelista Mateusz. Chrystus przemienił się na oczach Apostołów, aby umocnić ich wiarę oraz przygotować ich na przeżycie swojej męki i śmierci. Prośmy dziś, aby Bóg umocnił także naszą wiarę i przemienił nasze życie, abyśmy we wszystkim działali dla Jego większej chwały.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – wtorek: wspomnienie św. Dominika, kapłana,
  – środa: święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, męczennicy i patronki Europy,
  – czwartek: wspomnienie św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,
  – piątek: wspomnienie św. Klary, dziewicy.
          Wszystkim Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.
 1. W przyszłą niedzielę, z racji 13 dnia miesiąca, zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 20.00 różaniec i procesja fatimska. Prosimy o przyniesienie lampionów.
 1. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę, w dniu wejścia Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej – 25 sierpnia, w piątek. Wyjazd o godz. 6.30. Koszt 90 zł. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii. Zapraszamy zwłaszcza tych Parafian, którzy z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce.
 1. Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę autokarową, w dniu 14 sierpnia br. do Sanktuarium w Przeczycy. Koszt 25 zł. Wyjazd z Dębicy o godz. 16.00. zapisy pod numerem tel.: 510 556 107.
 1. Spotkanie organizacyjne grupy nr 11 Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej będzie 7 sierpnia o godz. 19.00 w domu św. Jadwigi przy kościele św. Jadwigi. Podczas tego spotkania będzie można także zapisać się na pielgrzymkę. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 1. Przypominamy, że w czasie wakacji, kancelaria parafialna czynna jest od wtorku do soboty, bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” znajdują się na stoliku za ławkami. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o nasilających się atakach na chrześcijan w Ziemi Świętej, o współczesnych eremitach oraz o tym jak działa błogosławieństwo. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy artykuły o współczesnych sektach i ich demonicznych praktykach oraz o zgubnym nałogu alkoholizmu.
  Polecamy także wakacyjne numery miesięczników dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny”   i „Promyczek Dobra”.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za wpłaty na konto parafialne.
  Składka w przyszłą niedzielę będzie naszą składką inwestycyjną.
 1. W ubiegłym tygodniu odeszli od wieczności śp. Władysław Nitkiewicz z ul. Sikorskiego i śp. Helena Durda z ul. Słonecznej. Módlmy się o Niebo dla nich: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.