1. W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy o skarbie ukrytym w roli i drogocennej perle. Jezus zachęca nas do radykalnego wyboru. On sam jest skarbem, a wspólnota z Nim drogocenną perłą. Dla Niego warto zrezygnować z naszych ograniczeń. Prośmy dziś o łaskę odkrycia wartości królestwa i gotowość do wyrzeczeń, aby nic nie zajęło miejsca Boga w naszym życiu.
 1. We wtorek rozpoczyna się sierpień, który jest miesiącem wielkich Maryjnych uroczystości i doniosłych Narodowych rocznic. Od 1984 r. sierpień jest miesiącem trzeźwości. To czas, w którym Kościół Katolicki w Polsce zachęca wiernych do całkowitej abstynencji od spożywania napojów alkoholowych pod jakąkolwiek postacią – do powstrzymania się od alkoholu z motywów religijno-moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Módlmy się o trzeźwość w Polskich rodzinach i podejmijmy abstynenckie postanowienia na ten czas.
 1. W środę uroczystość odpustowa połączona z jubileuszem 50-lecia parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy. Sumie odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył Biskup Tarnowski Andrzej Jeż.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – poniedziałek: św. Ignacego z Loyoli, kapłana,
  – wtorek: św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dokt. Kościoła,
  – piątek: św. Jana Marię Vianneya, kapłana – święto patronalne wszystkich proboszczów.
 1. W przyszłą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Chrystus przemienił się na oczach Apostołów, aby umocnić ich wiarę oraz przygotować ich na przeżycie swojej męki i śmierci. Święto to przypomina, że Jezus może w każdej chwili odmienić nasz los. Ma ono także jeszcze jeden, radosny, eschatologiczny aspekt: przyjdzie czas, że Pan odmieni nas wszystkich poprzez zmartwychwstanie i uczyni uczestnikami swojej chwały.
 1. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 17.00, a po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I-wszy Piątek spowiedź od godz. 16.00. Do chorych z posługą udamy się w piątek od godz. 8.30.
  W I-wszą Sobotę miesiąca zapraszamy na całodniową adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy za naszą Parafię, naszych alumnów i o nowe powołania. O godz. 17.00 modlitwę poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej.
 1. Dzień skupienia dla narzeczonych będzie w niedzielę 6 sierpnia o godz. 10.00. w Domu Parafialnym parafii św. Jadwigi.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły o tym czym jest fenomen pielgrzymowania i o rozpoczynających się niebawem w Portugalii Światowych Dniach Młodych. W tygodniku „Niedziela” przeczytamy o tym, czy katolikowi wolno zgodzić się na rozwód oraz o jednym z siedmiu najsłynniejszych w Europie sanktuariów – św. Michała Archanioła na górze Gargano we Włoszech.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za wpłaty na konto.

 Wszystkim naszym Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Wam Bóg obficie błogosławi!