1. Św. Szczepan był jednym z siedmiu pomocników Apostołów w Kościele jerozolimskim. Według Dziejów Apostolskich „pełen łaski
  i mocy Ducha Świętego” głosił Dobrą Nowinę z mądrością, której nikt nie mógł się przeciwstawić. Gdy pociągnięty przed sanhedryn, w natchnionych słowach wyrzucał starszym ich zatwardziałość i wyznał swą wiarę w Jezusa – Zbawiciela, skazali go jako bluźniercę na ukamienowanie. Pod gradem kamieni modlił się do ostatniej chwili za swoich morderców.

Dziś dzień imienin Ks. Szczepana Wierzbickiego. Naszemu Drogiemu Kapłanowi życzymy obfitości darów, które na świat przynosi Boży Syn, wszelkich łask, błogosławieństwa na każdy dzień życia i kapłańskiej posługi oraz opieki świętego Patrona.

 1. Dzisiejsza składka na tacę przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

 1. Jutro przypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Tradycyjne poświęcenie wina będzie w czasie Mszy św. o godz. 7.00
  i 18.00. Po Mszy św. wieczornej – z racji ostatniego piątku miesiąca – zapraszamy na Drogę Krzyżową.

W sobotę obchodzimy święto Młodzianków – dzieci, męczenników z Betlejem.

 

 1. Najbliższa niedziela to święto Najświętszej Rodziny. Będziemy modlić się za wszystkie nasze małżeństwa i rodziny, a na Mszy św.
  o godz. 10.00 za małżonków, którzy w tym roku obchodzili jubileusz 25 i 50-lecia małżeństwa.

 

 1. W sobotę rozpoczniemy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą.
  To wizyta duszpasterska połączona z modlitwą i błogosławieństwem rodziny i domu. Prosimy o życzliwe przyjęcie. Wizytę kapłana będą poprzedzać ministranci lub lektorzy. Porządek kolędy będzie na bieżąco podawany w ogłoszeniach i zamieszczany na stronie internetowej naszej Parafii.

 

 1. Wszystkim naszym Parafianom i Drogim Gościom raz jeszcze życzymy radosnego świętowania!!! Niech Wszystkich Boża Dziecina obdarza pokojem i radością.