1. Św. Szczepan był jednym z siedmiu pomocników Apostołów w Kościele jerozolimskim. Według Dziejów Apostolskich „pełen łaski i mocy Ducha Świętego” głosił Dobrą Nowinę z mądrością, której nikt nie mógł się przeciwstawić. Gdy pociągnięty przed sanhedryn, w natchnionych słowach wyrzucał starszym ich zatwardziałość i wyznał swą wiarę w Jezusa – Zbawiciela, skazali go jako bluźniercę na ukamienowanie. Pod gradem kamieni modlił się do ostatniej chwili za swoich morderców.
  Dziś dzień imienin Ks. Szczepana Wierzbickiego. Naszemu Solenizantowi życzymy obfitości darów, które na świat przynosi Boży Syn, wszelkich łask, błogosławieństwa na każdy dzień życia i kapłańskiej posługi oraz opieki świętego Patrona.
  Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 1. Msze św. dzisiaj według porządku niedzielnego. Na Mszy św. o godz. 11.30 będzie Rozesłanie kolędników misyjnych. Mali Kolędnicy odwiedzą z kolędą misyjną nasze domy 27 i 28 grudnia od godz. 9.00. Zebrane przy tej okazji ofiary będą pomocą dzieciom z Papui i Nowej Gwinei.
 1. Jutro przypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Tradycyjne poświęcenie wina będzie w czasie Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00.
 1. W piątek przypada w tym roku Uroczystość Świętej Rodziny. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy małżonków, którzy w tym roku obchodzili jubileusz 25 i 50-lecia małżeństwa. Będziemy wspólnie dziękować Bogu za przeżyte w sakramentalnym związku lata i prosić o zdrowie i błogosławieństwo na dalsze życie.
 1. W sobotę ostatni dzień roku 2022. O godz. 9.00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną i suplikacje, a o godz. 16.00 na uroczyste nieszpory dziękczynno-błagalne połączone z Mszą św. Będziemy wspólnie dziękowali Bogu za dar kończącego się roku i upraszali potrzebne łaski na dni Nowego – 2023 roku.  Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
 1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w wykonanie świątecznego wystroju naszego kościoła. Dziękujemy Nadleśnictwu Dębica, za bezpłatne przekazanie choinek, które zdobią kościół, p. Wioletcie z kwiaciarni „FLOR”, za wykonanie szopki i świątecznych dekoracji. Dziękujemy Panom: Kościelnemu, Janowi, Franciszkowi i Marianowi oraz młodzieży, a także paniom za ozdoby na choinki. Dziękujemy Różom Różańcowym za ofiary na „żłóbek Jezuska”.
  Paniom z Parafialnego Oddziału Caritas dziękujemy za przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących. Dziękujemy za dary zbierane w sklepach: Jubilatka, Delikatesy, Biedronka oraz Firmie „Sokołów” SA.
 1. W środę, po przerwie spowodowanej pandemią, rozpoczniemy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Z racji kolędy kancelaria parafialna będzie otwarta od wtorku do soboty po Mszy świętej wieczornej. Porządek kolędy na najbliższe dni: program na stronie internetowej Parafii.
 1. Zachęcamy do zakupu bardzo ciekawej, świąteczno-noworocznej prasy katolickiej. Podwójny numer „Gościa” o większej objętości kosztuje 15 zł. Są także kalendarze przygotowane przez alumnów naszego Seminarium w Tarnowie. Cena 20 zł., a dochód przeznaczony jest na wakacyjne staże misyjne kleryków.

Wszystkim naszym Parafianom i Drogim Gościom raz jeszcze życzymy radosnego świętowania!!! Niech Boża Dziecina obdarza Was pokojem i radością.