1. „Bóg stał się człowiekiem, aby człowiek mógł stać się Bogiem”. Ta niesamowita prawda o Bogu, który pragnie nas przebóstwić dociera do nas szczególnie wyraźnie w uroczystość Bożego Narodzenia. Wpatrując się w Dziecię Jezus leżące w żłobie, zaprośmy na nowo Boga, aby On sam mógł się narodzić w naszym życiu.
  Ponieważ nie ma zgłoszonych chrztów, nie będzie dziś Mszy św. chrzcielnej o g. 12.30, a na Mszy św. o godz.11.30 nasi chórzyści ubogacą liturgię pięknym śpiewem kolęd.
 1. Jutro drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. To dzień imienin Ks. Szczepana Wierzbickiego.
  Msze św. jutro będą według porządku niedzielnego. Na Mszy św. o godz. 11.30 będzie Rozesłanie kolędników misyjnych. Mali Kolędnicy odwiedzą z kolędą misyjną nasze domy 27 i 28 grudnia od godz. 9.00. Zebrane przy tej okazji ofiary są pomocą dzieciom w krajach misyjnych – w tym roku wspieramy dzieci z Papui i Nowej Gwinei.
  Prosimy o życzliwe przyjęcie naszych kolędników.
  Składka na tacę będzie przeznaczona na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 1. We wtorek przypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Tradycyjne poświęcenie wina będzie w czasie Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00.
  W środę obchodzimy święto Młodzianków – dzieci, męczenników z Betlejem.
 1. W środę, po przerwie spowodowanej pandemią, rozpoczniemy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. To wizyta duszpasterska połączona z modlitwą i błogosławieństwem rodziny i domu. Prosimy o życzliwe przyjęcie. Wizytę kapłana będą poprzedzać ministranci lub lektorzy. Porządek kolędy będzie na bieżąco podawany w ogłoszeniach i zamieszczany na stronie internetowej naszej Parafii.
 1. W piątek przypada w tym roku Uroczystość Świętej Rodziny. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy małżonków, którzy w tym roku obchodzili jubileusz 25 i 50-lecia małżeństwa. Będziemy wspólnie dziękować Bogu za przeżyte w sakramentalnym związku lata i prosić o zdrowie i błogosławieństwo na dalsze życie.
 1. W sobotę ostatni dzień roku 2022. O godz. 9.00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną i suplikacje, a o godz. 16.00 na uroczyste nieszpory dziękczynno-błagalne połączone z Mszą św. Będziemy wspólnie dziękowali Bogu za dar kończącego się roku i upraszali potrzebne łaski na dni Nowego – 2023 roku.  Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
 1. W przyszłą niedzielę (1. stycznia) przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Rozpoczniemy Nowy Rok prosząc o opiekę i orędownictwo Bożej i naszej Matki. Jest to także dzień modlitwy o pokój na świecie.

Drogim naszym Parafianom i Gościom życzymy BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT.

Niech Bóg, który jest Miłością i posłał na świat „Maleńką Miłość”, obficie wam błogosławi i udziela wszelkich łask! Niech Boża Dziecina hojnie obdarza Wasze Rodziny i każdego z Was potrzebnymi darami –  radości, pokoju i miłości.