1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Dzisiaj również w naszej parafii rozpoczynamy czas Misji Świętych. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie naszych Rekolekcjonistów o. Ryszarda Bożka CSsR oraz o. Stanisława Patalitę CSsR. Naszą modlitwa wspierajmy ten czas prosząc dla nas i Ojców Misjonarzy o potrzebne łaski
  i światło Ducha Świętego.

 

 1. Zachęcamy serdecznie Was Drodzy Parafianie do gorliwego udziału w naukach Misyjnych. Program umieszczony jest na stronie internetowej parafii, plakatach oraz w folderach, które zostały dostarczone do naszych domów i mieszkań. Dziś na godz. 19.30 zapraszamy do kościoła na misterium ewangelizacyjne „Tajemnica Eucharystii” w wykonaniu grupy teatralnej z parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Misterium zrealizowano na podstawie wizji boliwijskiej mistyczki Cataliny Rivas.

 

 1. Grupa młodzieżowa dziś po każdej Mszy św. rozprowadza pamiątkowe krzyże, wykonane
  z drzewa pochodzącego z poprzedniego krzyża misyjnego. Dziękujemy grupie młodzieżowej i pewnej anonimowej osobie za zorganizowanie akcji.

 

 1. W Poniedziałek Msze Św. z nauką misyjną o 8.30, 16.00 i 18.00. Nauka Misyjna dla dzieci ze SP 5 i SMS z klas V-VIII o godz. 10.00 a z klas I-IV o godz. 11.00. Nauka Misyjna dla młodzieży z II LO i LOMS o godz. 12.00. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami parafii.

 

 1. W czasie Misji Parafialnych nie będzie Mszy Świętych o godz. 6.30. Intencje zamówione na godz. 6.30 zostaną odprawione podczas Mszy św. o godz. 8.30.

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest patronalnym święto Liturgicznej Służby Ołtarza, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Akcji Katolickiej. Najlepsze życzenia składamy naszym lektorom, ministrantom i aspirantom, dziękując za posługę przy ołtarzu. Dziś także przypada Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Dzień Życia Kontemplacyjnego. Po Mszy św. o godz. 11.30, wobec Najświętszego Sakramentu wystawionego w monstrancji, odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia, aby uzyskać przypisany na dziś odpust zupełny.

 

 1. We czwartek, tj. 24 listopada podczas Mszy św., o godz. 10.00 sprawowanej przez Ks. Biskupa Leszka Leszkiewicza nastąpi poświęcenie sztandaru Szkoły Podstawowej nr 5 im. Bł. E. Bojanowskiego.

 

8. Chorych, którzy pragnęliby przyjąć Księdza Misjonarza w swoim domu prosimy zgłaszać do środy. Księża Misjonarze odwiedzą  zgłoszonych chorych w Piątek.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

poniedziałek: wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

wtorek: wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki i śpiewu kościelnego. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, Panu Organiście, scholii oraz chórzystom składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

 

 1. Za tydzień przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania
  i przygotowania na spotkanie z Panem. W tym dniu będzie można nabyć Chlebki miłosierdzia. Złożone ofiary przeznaczone zostaną na potrzebujących.

 

 1. Od przyszłej niedzieli w naszym kościele obok ołtarza Zmartwychwstania będzie można nabyć opłatki wigilijne. Ofiary składane przy tej okazji do skrzynki, będą wyrazem naszej wdzięczności za posługę Pana Kościelnego i Pana Organisty w naszej Parafii.

 

 1. Dziękujemy ks. Maciejowi oraz grupie młodzieżowej i LSO za przygotowanie
  i rozprowadzenie folderów z planem Misji Świętych oraz za przygotowanie krótkiego filmu promującego Misje. Film dostępny na stronie parafialnej.

 

 1. Zapraszamy codziennie na 17.30 na Różaniec za zmarłych połączony z Wypominkami.

 

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poprzez udział w kiermaszu DSM-u wsparli działalność dziewczynek. Ozdoby i stroiki świąteczne, będą jeszcze wystawione na kiermasz w niedziele Grudnia.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na Papieskie Stowarzyszenie „Kościół w potrzebie” oraz na tacę w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne.

 

KOMUNIKAT PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI: STANOWISKO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI WOBEC DZIAŁAŃ JANA PAWŁA II ODNOSZĄCYCH SIĘ DO PRZESTĘPSTW SEKSUALNYCH WOBEC MAŁOLETNICH