1. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jezus wyznaje przed sądem Piłata: „Tak jestem królem”. Rozważając to, czym jest królewska godność Chrystusa pozwólmy Mu na nowo wkroczyć w nasze życie, by mógł urzeczywistniać w naszych sercach „królestwo prawdy i życia, świętości łaski, sprawiedliwości, miłości i pokoju”.

 

 1. Dzisiejsza niedziela to patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Akcji Katolickiej. Najlepsze życzenia składamy naszym lektorom, ministrantom i aspirantom, dziękując za posługę przy ołtarzu.
 • Dziś także przypada Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Dzień Życia Kontemplacyjnego.
 • Dzisiaj można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Po Mszy św. o godz. 11.30, wobec Najświętszego Sakramentu wystawionego w monstrancji, odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia.

 

 1. Dzisiaj, podczas Mszy św. w Bazylice Katedralnej w Tarnowie, Biskup Tarnowski wręczy osobom zasłużonym dla diecezji medale DEI REGNO SERVIRE (łac. służyć królestwu Bożemu). Wśród osób, którym Ks. Biskup przyznał taki medal jest nasz Pan Kościelny – P. Józef Warias, który w tym roku obchodzi 25-lecie pełnienia posługi kościelnego w naszej Parafii. P. Józefowi gratulujemy tego wielkiego wyróżnienia i życzymy obfitych łask Bożych na dalsze lata posługi.

 

 1. Jutro przypada wspomnienie św. Cecylii – jednej z najsławniejszych męczennic Kościoła rzymskiego. Jest ona patronką muzyki i śpiewu kościelnego, dlatego z tej okazji składamy serdeczne życzenia naszemu Panu Organiście i naszym chórzystom. Zapraszamy panów – męskie tenory, którzy chcieliby włączyć się w działalność naszego chóru parafialnego.

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, a zarazem nowy rok liturgiczny.

 

 1. Przypominamy, że codziennie przed Mszą św. wieczorną, o 17.30, modlimy się na różańcu za naszych bliskich polecanych w wypominkach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 1. Ks. Proboszcz w czasie rekolekcji kapłańskich, od wtorku do czwartku, będzie sprawował Msze Święte w wyznaczonych intencjach przyjętych na ten tydzień. Szczegóły w planie Mszy Świętych umieszczonym w gablocie.

 

 1. Przypominamy, że organizujemy w naszej parafii warsztaty dla ojców, które przeznaczone są dla ojców w każdym wieku, którzy chcą pogłębić relacje ze swoimi dziećmi. Termin zajęć: 27.11.2021 tj. w najbliższą sobotę, w godz. 9-18, w budynku parafialnym. Koszt udziału w zajęciach, to 70 zł/os. Zapisy w kancelarii.

 

 1. Ze względu na rozprzestrzenianie się zakażeń wywołanych koronawirusem, w tym roku Panowie Kościelny i Organista nie będą odwiedzali naszych domów z wigilijnymi opłatkami. Opłatki będzie można zabrać z kościoła począwszy od następnej niedzieli. Będą one uroczyście poświęcone po każdej Mszy św. i złożone na stoliku obok ołtarza Zmartwychwstania. Ofiary składane przy tej okazji do skrzynki, będą wyrazem naszej wdzięczności za posługę obu Panów w naszej Parafii. Prosimy, aby nie planować zakupu opłatków w marketach, ale wziąć z kościoła te poświęcone.

 

 1. Dziękujemy P. Jakubowi, który wczoraj bezinteresownie naprawiał nagłośnienie w naszym kościele, abyśmy dziś mogli bez problemów sprawować liturgię. Nasz sprzęt ma już swoje lata, służy nam od długiego czasu i niestety, coraz częściej się psuje. Na chwilę obecną nie ma możliwości wymiany na nowy, więc tym bardziej dziękujemy za pomoc.

 

 1. Siostry Służebniczki zapraszają na Wieczornicę – rozmowy na ważne tematy społeczne,
  w środę (24. 11) o g.19.00 przy ul. Bojanowskiego 10, w Domu Generalnym. Wprowadzenie do rozmowy „Ojczyzna naszą wspólną troską” poprowadzi Ks. Kapelan, dr hab. Ireneusz Stolarczyk.

 

 1. W związku z rosnącą liczbą zakażeń COVID-19 Komenda Powiatowa Policji w Dębicy przypomina o obowiązku zakładania maseczek, zachowywaniu odległości oraz stosowaniu się do innych zaleceń podczas nabożeństw w kościele.

 

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, paniom z Caritas i tym, którzy włączyli się w ubiegłą niedzielę w akcję pomocy ubogim przez nabycie chlebka miłosierdzia. Od przyszłej niedzieli będą już rozprowadzane świece wigilijne.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” jest płyta
  z filmem opowiadającym o beatyfikowanym wczoraj ks. Janie Masze. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy odpowiedź na pytanie jak Cudowny Medalik stał się narzędziem licznych Boskich interwencji – uzdrowień i nawróceń? Jest także „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.

     

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, ofiary do puszek Caritas na Papieskie Stowarzyszenie „Kościół w potrzebie” i za wpłaty na konto. Dziś po Mszy św. zbiórka do puszek jako pomoc parafiom, które włączają się w opiekę nad migrantami.