1. „Na początku było Słowo” – to wielka prawda o tym, że Bóg jest u początku wszystkiego. Prawda, która dotyczy istnienia każdego z nas. W naszej ziemskiej pielgrzymce potrzebujemy „Słowa, które stało się ciałem i zamieszkało między nami”. Potrzebujemy Jego światła i miłości. Człowiek się gubi bez Bożego światła i prawdy. Bóg stał się dla nas darem. Ofiarował nam siebie, aby nas zbawić.

 

  1. Dziś Msze święte jak w każdą niedzielę. Ponieważ nie ma zgłoszonych chrztów, nie będzie Mszy św. chrzcielnej o godz. 12.30, a na Mszy św. o godz.10.00 nasi chórzyści ubogacą liturgię pięknym śpiewem kolęd. Ze względu na pandemię nie będzie kolędy  małych kolędników misyjnych.  

 

  1. Jutro Uroczystość Świętej Rodziny. Na Mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy małżonków, którzy w tym roku obchodzili jubileusz 25 i 50-lecia małżeństwa. Będziemy wspólnie dziękować Bogu za przeżyte w sakramentalnym związku lata i prosić o zdrowie i błogosławieństwo na dalsze życie. W tym roku, ze względu na układ świąt, opuszcza się święto św. Szczepana.

 

  1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie świątecznego wystroju naszego kościoła. Dziękujemy Nadleśnictwu Dębica, za bezpłatne przekazanie choinek, które zdobią kościół i wszystkim, którzy wykonali szopkę, oraz świąteczne dekoracje.
  • Paniom z Parafialnego Oddziału Caritas dziękujemy za przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących. Dziękujemy za dary zbierane w sklepach: Jubilatka, Delikatesy, Biedronka, „abc” po sąsiedzku, Firmie „Sokołów” SA i Hurtowni owoców i warzyw p. Ignacego Smaś.
  • Dziękujemy Opiekunom i dzieciom z Ogniska Misyjnego za stroiki świąteczne dla podopiecznych Caritasu i osób chorych.

 

  1. Drogim naszym Parafianom i Gościom życzymy BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT. Życzymy prawdziwej radości płynącej z bliskości Boga i człowieka. Życzymy pokoju, który zagości w Waszych sercach, rodzinach i środowiskach. Życzymy Bożego światła, które płynie z Betlejem. Niech ono rozświetla ten wyjątkowy czas Świąt i każdy dzień życia.

Niech Bóg, który jest Miłością obficie wam błogosławi i udziela wszelkich łask!