1. Święto Trzech Króli, obchodzone 6 stycznia, należy do najstarszych w Kościele i największych w roku kościelnym. Słowo epihanos jest pochodzenia greckiego i oznacza objawienie lub zjawienie się. Mędrcy przybyli prawdopodobnie z Arabii, Chaldei lub Persji. Tradycja mówi, że było ich trzech: Kacper, Melchior i Baltazar. Kiedy ukazała się tajemnicza gwiazda, mędrcy poznali, że przyjście Mesjasza jest bliskie. Narodzić się miał w Judei. Idąc za gwiazdą dotarli do Betlejem. Wchodząc do ubogiej szopy znaleźli Dziecię z Maryją, Jego Matką. Upadli na twarz i oddali Mu pokłon. Następnie otworzyli szkatułki i ofiarowali Dziecięciu złoto, kadzidło i mirrę.

 

 1. Dzisiaj można zabrać z kościoła kredę, mirrę i kadzidełka przygotowane przez grupę młodzieżową. Dobrowolne ofiary przeznaczone będą na działalność formacyjną młodzieży. Zachęcamy, aby poświęconą kredą oznaczyć drzwi swoich domów literami CMB i datą 2022. Skrót oznacza słowa: Niech Chrystus błogosławi temu domowi w 2022 roku. Można także nabyć kalendarz misyjny na 2022 rok. Ma w nim udział także nasz alumn Mateusz. Pieniądze ze sprzedaży są przeznaczone na staże misyjne kleryków naszego Seminarium.

 

 1. Uroczystość Objawienia Pańskiego to dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny dzień Dziecka. Modlimy się dziś za księży diecezjalnych pracujących na misjach i za wszystkich misjonarzy pochodzących z naszej diecezji, a szczególnie za naszego rodaka – Ks. Grzegorza Kubalicę. Składka dzisiejsza przeznaczona na misje.

 

 1. Dzisiaj ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli. Wymarsz orszaku poprzedzi Msza św. o godz. 12.00 w kościele p.w. Ducha Świętego. Trasa orszaku to ulice: Chopina, Księdza Nosala i Sobieskiego. Zakończenie na Rynku, gdzie Trzej Królowie oddadzą pokłon Świętej Rodzinie. Zapraszamy do udziału i wspólnotowego dawania świadectwa wierze.

 

 1. Jutro I Piątek miesiąca. Zgodnie z sugestią rady Duszpasterskiej zapraszamy rano na dodatkową Mszę św. o godz. 7.00. Spowiedź od godz. 16.00. Adoracja wynagradzająca Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. Najbliższa niedziela to pamiątka Chrztu Pańskiego. Na każdej Mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
 • Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzinami na Mszę św. o godz. 11.30 na adorację żłóbka i wspólne kolędowanie.
 • Składka na tacę w niedzielę będzie na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

 

 1. Nasza młodzież, od września zaprasza na comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu w drugie piątki miesiąca o godz. 19.00. W tym miesiącu, w piątek 14 stycznia, ze względu na Mszę św. „kolędową”, adoracja będzie o godz. 20.30. Zapraszamy na wspólną modlitwę z naszą młodzieżą.

 

 1. Przypominamy o „Mszach św. kolędowych” na najbliższe dni:
 • Piątek (7.01) – 3 Maja,
 • Sobota (8.01) – Akademicka; Kosynierów Racł.; Kościuszki; Krasińskiego; Pułaskiego,  Sucharskiego; Sportowa,
 • Poniedziałek (10.01) – Ludowa; Nowa, Paderewskiego; Piłsudskiego; Saperów; Sobocińskiego, Szkolna;