1. „Kiedy cały lud przystępował do chrztu, Jezus także przyjął chrzest”. Zanurzył się w wodach Jordanu po innych, stojąc pokornie na końcu kolejki. Tajemnica chrztu Jezusa ujawnia nam Jego solidarność z nami, grzesznymi, i Jego wielką miłość. Prośmy dziś dobrego Boga, aby poruszyły nas na nowo Słowa, które Jezus usłyszał nad Jordanem: „Jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie”.
 • Składka na tacę z dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

 

 1. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny obchód świąt Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczniemy w liturgii tzw. okres zwykły. Jednak zgodnie z tradycją przedłużamy czas radości płynącej z narodzin Syna Bożego – śpiew kolęd i świątecznych dekoracji, do 2-go lutego – święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

 

 1. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę – 12 stycznia po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W czwartek o godz. 17.30 zapraszamy na Różaniec Fatimski. Będziemy wspólnie prosić Boga przez przyczynę Fatimskiej Pani o potrzebne łaski w Nowym Roku.  Po różańcu Msza św. wieczorna.

 

 1. W piątek – 14 stycznia, ze względu na Mszę św. „kolędową”, comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu młodzieży będzie o godz. 20.30. Zapraszamy na wspólną modlitwę z naszą młodzieżą.

 

 1. Siostry Służebniczki zapraszają do Domu Generalnego na Wieczornicę 12.01.2022 r. w środę o g.19.00. Wprowadzenie do tematu rozmowy Jesień życia – szanse, zagrożenia, nadzieje i obawy – ks. prof. dr hab. Janusz Królikowski.
 • 16 stycznia 2022 o 16.00 na ul Krakowskiej w sali pod kościołem klasztornym  odbędzie się prapremiera filmu pt. „…aby zawsze dostrzegać Człowieka” o bł. Edmundzie Bojanowskim.

 

 1. W przyszłą niedzielę – 16 stycznia oprawa muzyczna Mszy św. o godz. 11.30 będzie w wykonaniu Zespołu Iskierczanie, działającego przy parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Dębicy – Latoszynie. Po zakończeniu Mszy św. odbędzie się krótki koncert  prezentujący pastorałki ludowe.

 

 1. Panowie: Kościelny i Organista dziękują wszystkim, którzy w okresie przedświątecznym zabrali z kościoła przygotowane przez nich opłatki wigilijne. Dziękują także za złożone przy tej okazji ofiary. Za ofiarodawców zamówili Msze św. 12, 19 i 26 stycznia o godz. 18.00 oraz 9 lutego o godz. 18.00 

 

 1. Kontynuujemy tzw. „Msze św. kolędowe”. Zapraszamy mieszkańców kolejnych rejonów parafii na dodatkową Mszę świętą w ich intencji o godz. 19.00. Będziemy wspólnie prosić Boga o zdrowie i błogosławieństwo na Nowy Rok. Na zakończenie Mszy św. będzie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i poświęcenie wody, którą w małych buteleczkach należy przynieść ze sobą. Zachęcamy, by po powrocie do domów i mieszkań pokropić je poświęconą wodą i pomodlić się całą rodziną korzystając
  z broszury kolędowej, którą każda Rodzina otrzyma przy wyjściu z kościoła.

      Porządek „Mszy św. kolędowych” na najbliższy tydzień:

 • Poniedziałek (10. 01) – ulice: Ludowa, Nowa, Paderewskiego, Piłsudskiego, Saperów,    Sobocińskiego, Szkolna,
 • Wtorek (11.01) – Witosa bl.  1, 2, 3, 4, 5
 • Środa (12.01) – Witosa bl. 6, 7, 8, 9, 10, 11.
 • Czwartek (13.01) – Sikorskiego bl. 1, 2, 3, 4, 5, 6,
 • Piątek (14.01) – Sikorskiego bl. 7, 8, 10, 12, 14, 16,
 • Sobota (15.01) – Bohaterów Westerplatte, Bonara, Brzegowa, Cegielniana,    Chłodnicza, Daszyńskiego, Fabryczna.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o tym, dlaczego Jezus przyjął chrzest od Jana Chrzciciela, a także kartonowe pudełko na 12 płyt Biblii Audio, które będą dodatkami do gazety.
 • Tygodnik „Niedziela” zawiera nowy dodatek „ABC wiary” oraz przypomina znaczenie sakramentu chrztu i sens chrztu niemowląt.
 • Polecamy także książkę z najpiękniejszymi kolędami i pastorałkami, do której dołączone są 2 płyty CD.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i w Święto Trzech Króli, oraz za wpłaty na konto parafialne. Dziękujemy także za ofiary składane w czasie „kolędowych Mszy św.”

 

 1. W ubiegłym tygodniu odeszła do Domu Pana śp. Genowefa Mendoń z Zawierzbia. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie”.