1. Święto Trzech Króli, obchodzone 6 stycznia, należy do najstarszych w Kościele i największych w roku kościelnym. Słowo epihanos jest pochodzenia greckiego i oznacza objawienie lub zjawienie się. Mędrcy przybyli prawdopodobnie z Arabii, Chaldei lub Persji. Tradycja mówi, że było ich trzech: Kacper, Melchior i Baltazar. Kiedy ukazała się tajemnicza gwiazda, mędrcy poznali, że przyjście Mesjasza jest bliskie. Narodzić się miał w Judei. Idąc za gwiazdą dotarli do Betlejem. Wchodząc do ubogiej szopy znaleźli Dziecię z Maryją, Jego Matką. Upadli na twarz i oddali Mu pokłon. Następnie otworzyli szkatułki i ofiarowali Dziecięciu złoto, kadzidło i mirrę.
  1. Dzisiaj można zabrać z kościoła kredę, mirrę i kadzidełka przygotowane przez grupę młodzieżową. Ofiary przeznaczone będą na działalność formacyjną młodzieży. Zachęcamy, aby poświęconą kredą oznaczyć drzwi swoich domów literami CMB i datą 2024. Skrót oznacza słowa: Niech Chrystus błogosławi temu domowi w 2024 roku.
  2.  Uroczystość Objawienia Pańskiego to dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny dzień Dziecka. Pamiętajmy w modlitwie o opiekunach, dzieciach i młodzieży z naszego Ogniska Misyjnego. Po Mszy świętej o Godz. 11.30, będzie uroczyste rozesłanie Kolędników Misyjnych. Kolędnicy odwiedzą nasze domy i mieszkania dzisiaj i jutro w godz. 12.30 – 18.00. Prosimy o życzliwe przyjęcie naszych Misyjnych Kolędników. Pamiętajmy w  modlitwie o misjach i misjonarzach, a szczególnie za naszego rodaka – Ks. Grzegorza Kubalicę.   Ofiara na tacę przeznaczona jest przeznaczona na cele misyjne.
  3. Dziś ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli, organizowany przez Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski, Parafię Matki Bożej Anielskiej i Stowarzyszenie „Dobroć”. Wymarsz orszaku poprzedzi Msza św. o godz. 12.00 w kościele p.w. Ducha Świętego. Trasa orszaku to ulice: Chopina, Księdza Nosala i Sobieskiego. Zakończenie na Rynku, gdzie Trzej Królowie oddadzą pokłon Świętej Rodzinie. Zapraszamy do udziału i wspólnotowego dawania świadectwa wierze.
  1. Dzisiaj – w I-wszą Sobotę miesiąca stycznia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie po Mszy świętej o 11.30. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi na modlitwę o godz. 17.00.
  1. Jutrzejsza niedziela to pamiątka Chrztu Pańskiego. Na każdej Mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzinami na Mszę św. o godz. 11.30 na adorację żłóbka i wspólne kolędowanie. Ta niedziela kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.  Ponieważ nie ma zgłoszonych dzieci do chrztu świętego, nie będzie dodatkowej Mszy świętej o godz. 12.30.                

                       Wspominając dziś Trzech Króli prośmy:

  • abyśmy nie bali się poszukiwań Boga i trudu wędrówki do Niego,
  • abyśmy umieli innych pytać o drogę i byli zdecydowani oddać Jezusowi pokłon,
  • abyśmy nigdy nie przychodzili do Boga z pustymi rękami, lecz jak mędrcy przynosili Mu dary. To nie musi być złoto i mirra, to może być każdy dobry czyn, dobre słowo, uśmiech i modlitwa.