1. Święto Chrztu Pańskiego, które przezywamy rozpoczyna nowy etap w historii zbawienia. Ewangelia ukazuje nam Jezusa wychodzącego z Jordanu, który widzi otwierające się niebo i Ducha Świętego zstępującego w postaci gołębicy. Słyszy także głos Ojca: „Ty jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie”. Pamiętajmy, że na każdego z nas zstąpił Duch przybrania za synów, który odnawia w nas Boży obraz i podobieństwo.
 1. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny obchód świąt Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczniemy w liturgii tzw. okres zwykły. Jednak zgodnie z tradycją przedłużamy śpiew kolęd i świątecznej dekoracji kościoła do  2-go lutego – do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego świętem Matki Bożej Gromnicznej. To święto bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem i dlatego wydłużamy czas radości płynącej z faktu narodzin Syna Bożego.
 1. W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Różaniec Fatimski. Będziemy wspólnie prosić Boga przez przyczynę Fatimskiej Pani o potrzebne łaski w Nowym Roku.
 1. Zapraszamy wszystkich Parafian na wieczór kolęd, który odbędzie się w naszym kościele w przyszła niedzielę – 14 stycznia o godz. 19.00. Poprowadzą go chórzyści naszej parafii wraz z młodzieżą. Gorąco zapraszamy do wspólnego kolędowania przy żłóbku.
 1. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w spotkaniach, które mają służyć umacnianiu więzi wspólnoty parafialnej i są odpowiedzią na duchowe potrzeby Parafian. Seniorów zapraszamy w każdą środę miesiąca w godzinach 10.00-12.00 na spotkania ubogacające przy wspólnej kawie i dobrym cieście. Osoby pracujące i wszystkich chętnych w 3 piątek miesiąca na godz. 19.00 na spotkania z ciekawymi osobami, które pomogą nam odnaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania, sposoby umacniania więzi rodzinnych, czy odnalezienia się we współczesnej trudnej sytuacji. Wszystkie spotkania odbywać się będą w sali Ogniska Misyjnego. Rozpoczynamy od 17 stycznia. Zaproszenia zostały  rozniesione do naszych domów przez kolędników misyjnych, ale jeszcze będę do zabrania na stoliku za ławkami.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o zapowiedziach nowego rządu ograniczenia liczby lekcji religii w szkołach oraz o znaczeniu szkolnej katechezy i jej przeszłości.  Tygodnik „Niedziela” zawiera artykuł wyjaśniający po co Kościołowi kolejni święci oraz kto może otrzymać błogosławieństwo i czemu ono służy?
  Są też nowe numery „Małego Gościa Niedzielnego” i Promyczka Dobra” adresowane     do dzieci, a o zainteresowanie prosimy rodziców lub dziadków.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, Nowy Rok i w Święto Trzech Króli oraz za wpłaty na konto parafialne. Dziękujemy także za ofiary składane w czasie kolędy.
  Składka na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.
 1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Domu Pana śp. Zofia Flisak z ul. Słonecznej i śp. Andrzej Majkowski z Zawierzbia, których pogrzeb będzie jutro. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.