1. Pierwszy dzień nowego Roku Pańskiego 2023. Przezywamy liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Dzisiejszy człowiek potrzebuje pokoju, tego zewnętrznego, ale i tego w sercu. Prośmy więc Pana    za przyczyną Maryi o pokój w nas i pokój dla świata.
 1. W piątek przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną w tradycji Świętem Trzech Króli. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie złota, kadzidła i kredy, którą – zwyczajem naszych ojców – oznaczymy drzwi naszych domów literami CMB i datą 2023. Skrót oznacza: Niech Chrystus błogosławi temu domowi w 2023 roku.
  To także dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci, dlatego w tym dniu na Mszy św. o godz. 11.30 będzie uroczyste przyjęcie dzieci do Parafialnego Ogniska Misyjnego. Pamiętajmy w  modlitwie o misjach i misjonarzach. Otoczmy modlitwą dzieci z Ogniska, ich rodziny i opiekunów. Ofiara na tacę przeznaczona będzie w tym dniu na cele misyjne.
 1. Dziękujemy wszystkim dzieciom zaangażowanym w kolędę misyjną, opiekunom poszczególnych grup, a szczególnie rodzicom dzieci z Ogniska Misyjnego, za poświęcony czas i trud kolędowania. Dziękujemy również wszystkim Parafianom, którzy przyjęli kolędników i ofiarą wsparli dzieło misyjne Kościoła. Mali kolędnicy zebrali kwotę 12 675,17 zł, 16 euro i 40 koron szwedzkich.
 1. W Uroczystość Objawienia przypada w tym roku I-wszy Piątek miesiąca. Nie będzie specjalnej spowiedzi. Prosimy, aby korzystać z sakramentu pokuty podczas Mszy św. Adoracja  wynagradzająca Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00.
  Z racji Święta oraz kolędy nie będzie w tym miesiącu pierwszopiątkowej posługi sakramentalnej u chorych. Proboszcz do chorych uda się w czwartek od godz. 8.30.
 1. W piątek – 6 stycznia ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli, organizowany przez Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski, Parafię Matki Bożej Anielskiej i Stowarzyszenie „Dobroć”. Wymarsz orszaku poprzedzi Msza św. o godz. 12.00 w kościele p.w. Ducha Świętego. Trasa orszaku to ulice: Chopina, Księdza Nosala i Sobieskiego. Zakończenie na Rynku, gdzie Trzej Królowie oddadzą pokłon Świętej Rodzinie. Zapraszamy do udziału i wspólnotowego dawania świadectwa wierze.
 1. W I-wszą Sobotę miesiąca zapraszamy na całodniową adorację Najświętszego Sakramentu, a Rycerstwo Niepokalanej zaprasza wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi, na modlitwę o godz. 17.00.
 1. Przyszła niedziela to pamiątka Chrztu Pańskiego. Na każdej Mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzinami na Mszę św. o godz. 11.30 na adorację żłóbka i wspólne kolędowanie.     
 1. Bóg zapłać za ofiary na tacę w Boże Narodzenie i Święto św. Szczepana, a także za wpłaty na parafialne konto bankowe. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.
 1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Domu Pana śp. Maria Kawalec z ul. Nowej, śp. Eugeniusz Ferenc z ul. Piłsudskiego i śp. Tadeusz Miąsik z ul. Sikorskiego, którego pogrzeb będzie w poniedziałek. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.
 1. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Przypominamy, że jest to czas modlitwy i błogosławieństwa domu i rodziny. Wodę święconą można zabrać z pojemnika obok chrzcielnicy.
  Porządek kolędy na najbliższe dni: program na stronie internetowej Parafii.

NASZYM DROGIM PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZYMY:

BŁOGOSŁAWIONEGO NOWEGO ROKU!