1. Święto Trzech Króli, obchodzone 6 stycznia, należy do najstarszych w Kościele i największych w roku kościelnym. Słowo epihanos jest pochodzenia greckiego i oznacza objawienie lub zjawienie się. Mędrcy przybyli prawdopodobnie z Arabii, Chaldei lub Persji. Tradycja mówi, że było ich trzech: Kacper, Melchior i Baltazar. Kiedy ukazała się tajemnicza gwiazda, mędrcy poznali, że przyjście Mesjasza jest bliskie. Narodzić się miał w Judei. Idąc za gwiazdą dotarli do Betlejem. Wchodząc do ubogiej szopy znaleźli Dziecię z Maryją, Jego Matką. Upadli na twarz i oddali Mu pokłon. Następnie otworzyli szkatułki i ofiarowali Dziecięciu złoto, kadzidło i mirrę.
 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. będzie poświęcenie złota, kadzidła i kredy, którą – zwyczajem naszych ojców – oznaczymy drzwi naszych domów literami CMB i datą 2023. Skrót oznacza: Niech Chrystus błogosławi temu domowi w 2023 roku. 
 1. Uroczystość Objawienia Pańskiego to dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny dzień Dziecka. Dzisiaj, na Mszy św. o godz. 11.30 będzie uroczyste przyjęcie dzieci do Parafialnego Ogniska Misyjnego. Pamiętajmy w modlitwie o misjach i misjonarzach, a szczególnie za naszego rodaka – Grzegorza Kubalicę. Otoczmy modlitwą dzieci z Ogniska, ich rodziny i opiekunów.
  Ofiara na tacę przeznaczona jest przeznaczona na cele misyjne.
 1. Dziś ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli, organizowany przez Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski, Parafię Matki Bożej Anielskiej i Stowarzyszenie „Dobroć”. Wymarsz orszaku poprzedzi Msza św. o godz. 12.00 w kościele p.w. Ducha Świętego. Trasa orszaku to ulice: Chopina, Księdza Nosala i Sobieskiego. Zakończenie na Rynku, gdzie Trzej Królowie oddadzą pokłon Świętej Rodzinie.
  Zapraszamy do udziału i wspólnotowego dawania świadectwa wierze.
 1. Jutro – w I-wszą Sobotę miesiąca zapraszamy na całodniową adorację Najświętszego Sakramentu, a Rycerstwo Niepokalanej zaprasza wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi, na modlitwę o godz. 17.00.
 1. Można nabyć kalendarz misyjny na 2023 rok. Ma w nim udział także nasz alumn Mateusz. Pieniądze ze sprzedaży są przeznaczone na staże misyjne kleryków naszego Seminarium.

                      Wspominając dziś Trzech Króli prośmy:

 • abyśmy nie bali się poszukiwań Boga i trudu wędrówki do Niego,
 • abyśmy umieli innych pytać o drogę i byli zdecydowani oddać Jezusowi pokłon,
 • abyśmy nigdy nie przychodzili do Boga z pustymi rękami, lecz jak mędrcy przynosili Mu dary. To nie musi być złoto i mirra, to może być każdy dobry czyn, dobre słowo, uśmiech i modlitwa.