1. Pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2021 i liturgiczna Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Dzisiejszy człowiek potrzebuje pokoju, tego zewnętrznego, ale i tego w sercu. Prośmy więc Dobrego Boga za przyczyną Maryi o pokój w nas i pokój dla świata.
  •       Nie obowiązuje dzisiaj abstynencja od pokarmów mięsnych.
  •       Dziś przypada pierwszy Piątek miesiąca Nie będzie specjalnej spowiedzi. Prosimy, aby korzystać z sakramentu pokuty podczas Mszy św. Adoracja  wynagradzająca Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00.

 

  1. Jutro pierwsza Sobota miesiąca. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi, na modlitwę o godz. 17.00.

 

  1. Jak już informowaliśmy, ze względu na pandemię, nie będzie w tym roku tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich zwanych kolędą. Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Ordynariusza, zamiast wizyty kapłana w domach i mieszkaniach, zapraszamy do kościoła na modlitewne spotkanie. Chcemy podtrzymać więź z parafianami i wspólnie się modlić. Na godz. 19.00 zapraszamy do naszego kościoła Rodziny z poszczególnych rejonów Parafii (porządek podany jest w gablocie i na stronie internetowej). Będziemy wspólnie prosić Boga o zdrowie i błogosławieństwo na Nowy Rok. Na zakończenie Mszy św. będzie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i poświęcenie wody, którą w małych buteleczkach należy przynieść ze sobą. Modlitwę zakończymy wspólnym kolędowaniem przy żłóbku. Zachęcamy, by po powrocie do domów i mieszkań pokropić je poświęconą wodą i pomodlić się całą rodziną korzystając z mini książeczki kolędowej, którą każda Rodzina otrzyma przy wyjściu z kościoła.

Porządek „Mszy św. kolędowych” na najbliższy tydzień:

  •       Poniedziałek (4. 01) – ulice: Akademicka; Bohaterów Westerplatte; Bonara; Brzegowa,
  •       Wtorek (5.01) – Cegielniana; Chłodnicza; Daszyńskiego; Fabryczna; Sikorskiego bl. 1,
  •       Czwartek (7.01) – Sikorskiego 2, 3, 4,
  •       Piątek (8.01) – Sikorskiego  5, 6, 7,
  •       Sobota (9.01) – Sikorskiego  8, 10, 12.

      Serdecznie zapraszamy, albowiem w tym trudnym czasie, wszystkim nam potrzeba  modlitwy i Bożego błogosławieństwa.

 

NASZYM DROGIM PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZYMY:

Niech Bóg będzie zawsze przed Wami,

aby Wam pokazać właściwą drogę.

Niech Bóg będzie zawsze obok Was,

aby Was Trzymać w swoich ramionach i Was ochraniać.

Niech Bóg będzie zawsze w Was,

aby Was pocieszyć, gdy ogarnia smutek.

Niech Bóg będzie zawsze ponad Wami,

Aby Wam błogosławić.

BŁOGOSŁAWIONEGO NOWEGO ROKU!