1. Pierwszy dzień nowego Roku Pańskiego 2024. Przezywamy liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Dzisiejszy człowiek potrzebuje pokoju, tego zewnętrznego, ale i tego w sercu. Prośmy więc Pana    za przyczyną Maryi o pokój w nas i pokój dla świata.
 1. Duszpasterstwo Młodzieży Okręgu Dębickiego zaprasza na Mszę Świętą Młodych z cyklu Światłość w Ciemności w poniedziałek – 01.01.2024.r w kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy, o godz. 20.00. Msza poprzedzona nowenną Młodych będzie sprawowana w nadesłanych intencjach. O godz. 19.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie w salce kinowej.
 1. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną w tradycji Świętem Trzech Króli. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie złota, kadzidła i kredy, którą – zwyczajem naszych ojców – oznaczymy drzwi naszych domów literami CMB i datą 2024. Skrót oznacza słowa: Niech Chrystus błogosławi temu domowi w 2024 roku.
  To także dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci. Pamiętajmy w  modlitwie o opiekunach i dzieciach z naszego Ogniska Misyjnego, o misjach i misjonarzach. Ofiara na tacę przeznaczona będzie na misje.
  Po Mszy świętej o Godz. 11.30, będzie uroczyste rozesłanie Kolędników Misyjnych. Kolędnicy odwiedzą nasze domy i mieszkania 6 i 7 stycznia w godz. 12.30 – 18.00. Prosimy o życzliwe przyjęcie naszych Misyjnych Kolędników.
 1. W Święto Trzech Króli ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli, organizowany przez Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski, Parafię Matki Bożej Anielskiej i Stowarzyszenie „Dobroć”. Wymarsz orszaku poprzedzi Msza św. o godz. 12.00 w kościele p.w. Ducha Świętego. Trasa orszaku  to ulice: Chopina, Księdza Nosala i Sobieskiego. Zakończenie na Rynku, gdzie Trzej Królowie oddadzą pokłon Świętej Rodzinie. Tegoroczny Orszak Trzech Króli odbędzie się pod hasłem ”W jasełkach leży”. Zapraszamy do udziału i wspólnotowego dawania świadectwa wierze.
 1. Przyszła niedziela to pamiątka Chrztu Pańskiego. Na każdej Mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzinami na Mszę św. o godz. 11.30 na adorację żłóbka i wspólne kolędowanie.
 1. Kontynuujemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Przypominamy, że jest to czas modlitwy i błogosławieństwa domu i Rodziny. Dlatego prosimy o przygotowanie stołu czy ławy z białym obrusem. Na stole umieszczamy krzyż, świecę, Pismo święte, kropidło i naczynie z wodą święconą. Wodę można zabrać z kościoła, z pojemnika obok chrzcielnicy.

  Z racji kolędy kancelaria parafialna będzie otwarta we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00 – 9.00.

  Porządek kolędy na najbliższy tydzień podany jest na stronie internetowej Parafii i w gablocie.

 

NASZYM DROGIM PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZYMY:

Niech Bóg, w Nowym Roku, będzie zawsze z Wami, aby Wam błogosławić.

DOBREGO I BŁOGOSŁAWIONEGO NOWEGO ROKU!