1. Ostatnia niedziela i dzień roku kalendarzowego. Przezywamy ją jako święto Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Kościół w niedzielę po Bożym Narodzeniu zaprasza nas byśmy się wpatrywali w Świętą Rodzinę i w niej szukali wzorców dla naszych rodzin. Każda chrześcijańska rodzina powinna kultywować i rozwijać, zgodnie ze wzorem płynącym z Nazaretu, ten niezbędny dar, jakim jest świętość.
  Modlimy się dzisiaj za wszystkie nasze małżeństwa i rodziny, a na Mszy św. o g. 10.00, za małżonków, którzy w tym roku obchodzili jubileusz 25 i 50-lecia małżeństwa.
 1. Dziś ostatni dzień roku 2023. Zapraszamy na Msze święte dziękczynne przed południem, a o godz. 16.00 na uroczyste nieszpory dziękczynno-błagalne połączone za Mszą św. Będziemy wspólnie dziękowali Bogu za dar kończącego się roku i upraszali potrzebne łaski na dni Nowego – 2024 roku.  Nie będzie już dziś Mszy św. o godz. 18.00.
 1. W poniedziałek – 1-go stycznia przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte według porządku niedzielnego. Rozpoczniemy Nowy Rok prosząc o opiekę
  i orędownictwo Bożej i naszej Matki. Jest to także dzień modlitwy o pokój na świecie.
 1. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czwartek po Mszy św. wieczornej. W piątek spowiedź od godz. 16.00. Adoracja wynagradzająca Najświętszemu Sercu Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00. Do chorych udamy się zgodnie z przedświątecznymi ustaleniami.

  W I Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po Mszy św. o godz. 11.30. O godz. 17.00 na modlitwę zaprasza Rycerstwo Niepokalanej.

 1. W sobotę przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną w tradycji Świętem Trzech Króli. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie złota, kadzidła i kredy, którą – zwyczajem naszych ojców – oznaczymy drzwi naszych domów literami CMB i datą 2024. Skrót oznacza słowa: Niech Chrystus błogosławi temu domowi w 2024 roku.
  To także dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci. Pamiętajmy w modlitwie o opiekunach i dzieciach z naszego Ogniska Misyjnego, o misjach i misjonarzach. Ofiara na tacę przeznaczona będzie na misje.
  Po Mszy świętej o Godz. 11.30, będzie uroczyste rozesłanie Kolędników Misyjnych. Kolędnicy odwiedzą nasze domy i mieszkania 6 i 7 stycznia w godz. 12.30 – 18.00. Prosimy o życzliwe przyjęcie naszych Misyjnych Kolędników.
 1. W sobotę – 6 stycznia ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli, organizowany przez Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski, Parafię Matki Bożej Anielskiej i Stowarzyszenie „Dobroć”. Wymarsz orszaku poprzedzi Msza św. o godz. 12.00 w kościele p.w. Ducha Świętego. Trasa orszaku  to ulice: Chopina, Księdza Nosala             i Sobieskiego. Zakończenie na Rynku, gdzie Trzej Królowie oddadzą pokłon Świętej Rodzinie. Tegoroczny Orszak Trzech Króli odbędzie się pod hasłem ”W jasełkach leży”. Zapraszamy do udziału i wspólnotowego dawania świadectwa wierze.
 1. Przyszła niedziela to pamiątka Chrztu Pańskiego. Na każdej Mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzinami na Mszę św. o godz. 11.30 na adorację żłóbka i wspólne kolędowanie.
  Ta niedziela kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
 1. Panowie: Kościelny i Organista dziękują wszystkim, którzy w okresie przedświątecznym zabrali z kościoła przygotowane przez nich opłatki wigilijne. Dziękują także za złożone przy tej okazji ofiary. Za ofiarodawców zamówili Msze święte: 3, 10, 17 i 24 stycznia o godz. 18.00.
 1. Dziękujemy naszemu chórowi parafialnemu za piękny śpiew kolęd w dzień Bożego Narodzenia. Przypominamy, że poszukujemy głosów żeńskich i męskich, aby śpiew naszego chóru był jeszcze lepszy i piękniejszy.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i w obydwa świąteczne dni oraz za wpłaty na konto. Dziękujemy także za życzenia świąteczne.
 1. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Przypominamy, że jest to czas modlitwy i błogosławieństwa domu i Rodziny. Dlatego prosimy o przygotowanie stołu czy ławy z białym obrusem. Na stole umieszczamy krzyż, świecę, Pismo święte, kropidło i naczynie z wodą święconą. Wodę można zabrać z kościoła, z pojemnika obok chrzcielnicy.