1. Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Wszystkich Świętych. Oddajemy cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały nieba, a nam pielgrzymującym na ziemi wskazują drogę, która ich zaprowadziła do świętości. Dzień ten przypomina nam, że każdy z nas jest wezwany przez Boga do świętości i że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. Przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką.

 

 1. Jak wiemy, dzisiaj na cmentarzach, ze względu na pandemię, nie będzie procesji żałobnych z modlitwą różańcową za zmarłych. Prosimy, aby zmarłych wspierać w tych dniach modlitwą kościele i domu czy mieszkaniu.

 

 1. Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – tzw. Dzień Zaduszny. Będziemy modlić się za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności, a którzy poprzez czyśćcowe oczyszczanie oczekują na pełne zjednoczenie z Bogiem. Msze św. w naszym kościele będą w tym dniu celebrowane o godz. 7.00 i 9.00, oraz po południu o godz. 16.00 i 18.00.
 • W dniu jutrzejszym 15 min. Przed każdą Mszą św. czytane będą wypominki za naszych zmarłych, a o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec połączony z modlitwą za zmarłych.

 

 1. Przypominamy, że szczególną formą pomocy zmarłym pokutującym w czyśćcu jest odpust zupełny ofiarowany w ich intencji. Ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią COVID-19, Stolica Apostolska wydała dekret stanowiący, iż odpusty zupełne za zmarłych można zyskiwać przez cały listopad (w dowolne 8 dni listopada – mogą one być od siebie oddzielone), jednocześnie dostosowując warunki ich uzyskania do sytuacji pozwalającej zapewnić bezpieczeństwo wiernym. Osoby starsze, chore oraz ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład z powodu ograniczeń nałożonych przez władze na czas pandemii, będą mogły uzyskać odpust zupełny pod warunkiem duchowej łączności z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają cmentarze.

      Warunki zyskania odpustu są następujące:

 • stan łaski uświęcającej,
 • przyjęcie Komunii świętej i wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu,
 • nawiedzenie cmentarza lub kościoła połączone z modlitwą za zmarłych: „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i „Wieczne odpoczywanie”,
 • modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

        Odpusty to wielka pomoc zmarłym, dlatego nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki!

 

 1. Od 2-go do 8-go listopada będziemy codziennie o godz. 18.00 celebrować Mszę św. za naszych zmarłych wypominanych w naszym kościele, a przez cały listopad, o godz. 17.30 będą wypominki za zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych. Rozważając tajemnice różańca będziemy nieść pomoc naszym bliskim, którzy potrzebują modlitewnego wsparcia w oczekiwaniu na pełnię zbawienia.
 • Informujemy, że można jeszcze składać wypominki za zmarłych. W przedsionku kościoła
  i w kancelarii są kartki wypominkowe, na które wpisujemy naszych zmarłych, których będziemy polecać Bożemu miłosierdziu w modlitwie w listopadzie i przez cały rok, w środy i niedziele.
 • Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane przy tej okazji.

 

 1. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek i Piątek oraz Sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 17.00, a po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I-wszy Piątek spowiedź także od godz. 17.00. Pamiętajmy w tym dniu o Komunii świętej wynagradzającej za grzechy nasze i całego świata. Kancelaria w piątek będzie nieczynna.  Do chorych z posługą udamy się w piątek, ale tylko na ich wyraźną prośbę. Sytuacja epidemiczna jest bardzo poważna i nie chcemy narażać naszych chorych. Dlatego nie obowiązują listy pierwszopiątkowe, a chorych chcących skorzystać z posługi kapłana prosimy o zgłaszanie do zakrystii lub kancelarii do najbliższego czwartku włącznie. W sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na modlitwę z Rycerstwem Niepokalanej.

 

 1. Przyszła niedziela będzie Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka
  do puszek w tym dniu zostanie przeznaczona na „Kościół w potrzebie”.

 

 1. Opiekunowie i dzieci naszego parafialnego Ogniska Misyjnego dziękują za ofiary złożone przy okazji mini kiermaszu w tygodniu misyjnym. Została zebrana kwota prawie 2 tysięcy złotych, które zostaną przeznaczone na działalność Ogniska

 

 1. Przypominamy, że w tym miesiącu w związku z panującą sytuacją epidemiczną odwołane zostały spotkania wszystkich grup modlitewnych, Rycerstwa Niepokalanej, Ogniska Misyjnego, ministrantów i lektorów oraz młodzieży.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o czyśćcu, który jest przejawem miłosierdzia Bożego i o duszach czyśćcowych, którym możemy pomóc. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy odpowiedzi na pytania czy uda się zatrzymać ideologiczne absurdy konwencji stambulskiej i o czy powinny wiedzieć rodziny, które czeka pogrzeb osoby zmarłej z powodu COVID-19?
 • Jest także bezpłatny numer gazety ewangelizacyjnej „Dobre nowiny”, która zawiera artykuł o założycielu Rycerzy Kolumba – największej na świecie organizacji katolików świeckich, którego beatyfikacja była wczoraj. Jego biografia jest fascynującą historia pokonywania życiowych trudności.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła i parafii w formie składki czy przelewów bankowych na parafialne konto.

 

 1. W ubiegłym tygodniu odeszły do Domu Pana śp. Anna Szczurowska z ul. Sikorskiego i śp. Anna Broda, mama naszego chórzysty Mateusza, której pogrzeb był wczoraj w Straszęcinie. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.