1. Nie jest prawdziwym chrześcijaninem ten, kto nie umie kochać. Bóg nieustannie kieruje do nas wezwanie miłości, a największym Jego przykazaniem jest obowiązek miłości Boga i bliźniego. Udział w Eucharystii jest znakiem naszej miłości do Boga, który oddał się nam w słowie i Chlebie życia. Ma być także znakiem naszej miłości do bliźnich, którzy nas otaczają i potrzebują naszej duchowej, i materialnej pomocy. Wsparci przebaczającą miłością Boga uczmy się kochać Jego i bliźnich. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą synodalną. Modlimy się w intencjach trwającego V Synodu naszej Diecezji.

 

 1. W sobotę zakończymy nabożeństwa różańcowe. Dziękujemy wszystkim, którzy w październikowe wieczory w naszym kościele wspólnie modlili się na różańcu, a szczególnie dziękujemy rodzicom, którzy przyprowadzali dzieci. Zachęcamy, aby wykorzystać te ostatnie dni miesiąca i wziąć jeszcze udział w modlitwie różańcowej.

 

 1. Następna niedziela to 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten przypomina nam, że każdy z nas jest wezwany do świętości i że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną, do której zdążamy. Ze względu na panującą pandemię, w uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzach dębickich o godz. 15.00 będzie tylko modlitwa różańcowa za zmarłych.

 

 1. W niedzielę Wszystkich Świętych, ze względu na brak zgłoszonych dzieci do chrztu, nie będzie Mszy św. chrzcielnej o godz. 12.30.

 

 1. W poniedziałek – 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – tzw. Dzień Zaduszny. Będziemy modlić się za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności, a którzy poprzez czyśćcowe oczyszczanie oczekują na pełne zjednoczenie z Bogiem. Msze św. w naszym kościele będą w tym dniu o godz. 7.00 i 9.00, oraz po południu o godz. 16.00 i 18.00.

 

 1. Prosimy starać się korzystać z sakramentu spowiedzi świętej przez cały tydzień w czasie Mszy św. i nabożeństw różańcowych. Ze względu na sytuację pandemiczną chcemy uniknąć tłoku przy konfesjonałach w ostatni dzień przed Wszystkimi Świętymi.

 

 1. Przypominamy o Wypominkach za zmarłych. W przedsionku kościoła i w kancelarii są kartki wypominkowe, na które wpisujemy naszych zmarłych, których będziemy polecać Bożemu miłosierdziu w modlitwie w listopadzie i przez cały rok. Kartki prosimy składać w zakrystii lub kancelarii.

 

 1. W tym tygodniu, w środę, obchodzimy liturgiczne święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 

 1. Coraz bardziej odczuwamy skutki pandemii. Skuteczna walka z koronawirusem jest możliwa dzięki przestrzeganiu podstawowych zasad postępowania: dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa i częsta dezynfekcja rąk. Zasłanianie ust i nosa pozwala uchronić przed wirusem siebie, ale także innych. Pamiętajmy, że ograniczenia nie zostały wprowadzone po to, by ograniczać naszą wolność, tylko po to, by chronić nas i osoby w naszym najbliższym otoczeniu. W przedsionku kościoła są dwa urządzenia do bezdotykowej dezynfekcji rąk. Prosimy o obowiązkowe korzystanie z nich przy wejściu do kościoła.

 

 

 1. W związku z rozprzestrzenianiem się zakażeń wywołanych wirusem SARS-CoV-19 odwołane zostają spotkania wszystkich grup modlitewnych, Rycerstwa Niepokalanej, Ogniska Misyjnego, ministrantów i lektorów oraz młodzieży.

 

 1. Rząd uruchomił program: Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów, dzięki któremu osoby starsze uzyskają niezbędną pomoc w trudnym czasie epidemii. Chcemy, jako wspólnota parafialna – zwłaszcza nasz parafialny oddział Caritas i nasza młodzież, włączyć się w tę akcję pomocy. Prosimy osoby, które potrzebują pomocy i  wsparcia, aby telefonicznie kontaktowały się z księdzem dyżurnym lub kancelarią parafialną. Zorganizujemy pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez pandemię.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o tym, czy istnienie innych religii jest zgodne z wolą Boga, czy wyłącznie błędem ludzkim i o powodach kryzysu powołań zakonnych. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy odpowiedzi na pytania gdzie łatwiej o zakażenie: w kościele czy w sklepie lub galerii handlowej i jak leczyć rany Dorosłych Dzieci Alkoholików? Dla dzieci jest nowy, bardzo dobry numer „Małego Gościa Niedzielnego”.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, które przeznaczone zostały na dzieło misyjne Kościoła, oraz za wpłaty na konto.

 

 1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Domu Pana śp. Urszula Pietruszewska z ul. Nowej, śp. Zbigniew Góra z ul. Osiedlowej, śp. Józef Drobot z ul. Sportowej i śp. Aldona Tryba z ul. Witosa, której pogrzeb będzie w poniedziałek w Czarnej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.