1. Pięćdziesiątego dnia po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus zesłał Ducha Świętego na Maryję i Apostołów zgromadzonych w Wieczerniku, wypełniając tym samym swoją obietnicę: „Gdy przyjdzie Duch Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, On będzie świadczył o Mnie” (J 15, 26). W dniu Pięćdziesiątnicy Kościół, ożywiony Duchem Świętym, rozpoczyna przepowiadanie radosnej nowiny o zbawieniu wszystkim narodom. Zielone Świątki, bo tak brzmi popularna nazwa dzisiejszej uroczystości, jedno z najstarszych świąt Kościoła, jest zakończeniem Świąt Paschalnych.

  1. Dzisiaj wieczorem nasz parafianin, diakon Krzysztof Wiercioch rozpocznie rekolekcje przed święceniami kapłańskimi. W sobotę o godz. 9.00 w Tarnowie otrzyma z rak Bpa Andrzeja Jeża święcenia prezbiteratu. Zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza mieszkańców Zawierzbia w sobotę o godz. 16.45 na powitanie nowo wyświęconego Kapłana, które będzie na parkingu obok sklepu „Jubilatka”. O godz. 17.30 Ksiądz Prymicjant odprawi nabożeństwo majowe, a w przyszłą niedzielę Prymicyjną Mszę świętą o godz. 11.00. Otoczmy diakona Krzysztofa i pozostałych diakonów, a wśród nich diakona Piotra, który odbywał u nas praktykę duszpasterską modlitwą, zwłaszcza w dniach, w których kandydaci do święceń przeżywają rekolekcje.

  1. Wczoraj i dzisiaj dzieci trzech klas III – D, E i F, Szkoły Podst. nr 5, przystąpiły do I-wszej Komunii świętej. Dzieci komunijne i ich rodziców zapraszamy na „Biały Tydzień” codziennie o godz. 17.30.

  1. W poniedziałek przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Matka Najświętsza, Oblubienica Ducha Świętego, mocą którego w dniu Zwiastowania poczęła Jezusa Chrystusa, przeżyła w Wieczerniku wraz z Apostołami zstąpienie Ducha Miłości na Kościół. Od tej chwili Maryja, Wspomożycielka Wiernych i Matka Kościoła, towarzyszy Kościołowi. Msze św. o godz.: 7.00, 9.00, o 16.00 i 18.00.

  1. Środa to dzień wdzięcznej pamięci o naszych Mamach – tych żyjących i tych, które odeszły już z tej ziemi. Zapraszamy w tym dniu o godz. 17.00 na montaż słowno – muzyczny w wykonaniu chórzystów i młodzieży, a po nim na nabożeństwo majowe i Mszę św. aby za wstawiennictwem najlepszej Matki – Maryi modlić się za nasze Mamy.

  1. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

  1. Przyszłą niedzielę obchodzić będziemy jako uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Jest to w naszej parafii niedziela prymicji kapłańskich, na które zapraszamy o godz. 11.00.

  1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o najstarszym hymnie do Ducha Świętego, który powstał w Kościele, a w tygodniku „Niedziela” mamy wyjaśnienie jak działa Duch Święty i jak tego doświadczamy w naszym życiu duchowym, Polecamy też miesięczniki dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiarę na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać za wszelką życzliwość i dobro.

  1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Domu Pana śp. Irena Bukała z ul. Kosynierów Racł., śp. Leszek Knapik z ul. Osiedlowej i śp. Zyta Kula z ul. Krasińskiego – Mama księdza Marka naszego Rodaka, której pogrzeb będzie jutro. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie”.