1. „Jezus wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go wstępującego do nieba” – usłyszeli apostołowie wpatrujący się w Chrystusa odchodzącego od nich do Ojca. 40 dni po Zmartwychwstaniu Chrystusa obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tym samym wyznajemy wiarę, że Jezus Chrystus po swojej męce, która przyniosła światu odkupienie, zasiada po prawicy Boga Ojca, jednocześnie wynosząc naturę człowieka do godności nieba. W Polsce liturgiczna celebracja Wniebowstąpienia została przeniesiona z czwartku na przypadającą dziś VII niedzielę wielkanocną.
  1. Dziś przypada liturgiczne święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Jest to dzień imienin Biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża, któremu patronuje św. Andrzej Bobola. Pamiętajmy w naszej modlitwie o naszym Pasterzu.
  1. Wczoraj i dzisiaj dzieci czterech klas III – A, B, C i szkoły WELDON przystąpiły do I-wszej Komunii świętej. Dzieci komunijne i ich rodziców zapraszamy na „Biały Tydzień” codziennie o godz. 17.30.
  1. W roku poświęconym świętemu Józefowi, każdego 19-tego dnia miesiąca modlimy się za wstawiennictwem tego wielkiego Patrona. Zapraszamy w środę o godz. 17.30 na nabożeństwo ku czci św. Józefa – Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny połączone z majówką i modlitwami nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  1. Wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII zapraszamy do kościoła na spotkanie w piątek – 21 maja o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa!
  1. W sobotę o godz. 11.00 i 13.00, i przyszłą niedzielę o godz. 13.00 dzieci trzech klas III – D, E i F przystąpią do I-wszej Komunii świętej. Spowiedź dla dzieci i rodziców będzie w piątek i sobotę według ustalonego porządku. Pozostałych prosimy, aby korzystali ze spowiedzi w inne dni tygodnia w czasie Mszy świętych.
  1. Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako uroczystość Zesłania Ducha Świętego, do której od piątku przygotowujemy się nowenną do Ducha Świętego. Uroczystości odpustowe w sąsiednim kościele Ducha Świętego.
  1. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy, aby wypełnić przykazanie kościelne i przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunię świętą.
  1. Dziękujemy Rodzinom, które ufundowali kustodię – naczynie liturgiczne w kształcie puszki, przeznaczone do przechowywania w tabernakulum konsekrowanej wielkiej hostii, która jest wystawiania w monstrancji do adoracji. Dziękujemy PP. Danucie i Zbigniewowi Pełczyńskim, Annie i Michałowi Kluczewskim oraz Wacławowi i Beacie Świątek z Rycerstwa Niepokalanej.
  1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o beatyfikowanym wczoraj ks. Franciszku Jordanie, a w tygodniku „Niedziela” mamy wyjaśnienie jak dobrze przygotować dzieci do I-wszej Komunii św. Polecamy też miesięczniki dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.
  1. W ubiegłym tygodniu odeszli do Domu Pana śp. Zbigniew Augustyn z ul. Sikorskiego, śp. Janusz Wiącek z Zawierzbia i śp. Stanisława Ligęzka z ul. Witosa. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie”.