1. „W domu mego Ojca jest mieszkań wiele” – zapewnia nas dzisiaj Jezus w Ewangelii. Jego mowa skierowana do uczniów w Wieczerniku to zaproszenie do traktowania życia jako drogi, w której prawda Bożych słów stanowi podstawowy punkt odniesienia. Prośmy dziś, aby Bóg otworzył nasze serca i ukazał nam siebie.
 1. Jutro na Mszy św. o godz. 16.00, Biskup Artur Ważny udzieli młodzieży klas VIII Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły WELDON Sakramentu Bierzmowania. Pamiętajmy w modlitwie o naszej młodzieży i ich rodzinach.
 1. We wtorek, po Mszy świętej wieczornej, spotkanie i próba przed uroczystością I Komunii świętej dla rodziców i dzieci klas III B, C i Szkoły WELDON. Podobnie w czwartek po Mszy św. wieczornej drugie spotkanie dla klas  III A, D i E, a w piątek spotkanie dla klas III B, C i Szkoły WELDON.
 1. W sobotę, w 13-ty dzień miesiąca maja, zapraszamy o godz. 20.00 na różaniec fatimski Rozpoczniemy uroczyście tegoroczne nabożeństwa fatimskie połączone z procesją wokół kościoła. Prosimy Rycerstwo Niepokalanej o przystrojenie i niesienie w procesji Figury Fatimskiej. Prosimy też o przyniesienie lampionów.
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
  – poniedziałek: uroczystość św. Stanisława bpa i męcz., głównego patrona Polski i diecezji,
  – przyszła niedziela:  św. Macieja Apostoła – dzień imienin Ks. Macieja.
                   Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.
 1. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 i 13.30 dzieci klas III Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły WELDON przystąpią do I-wszej Komunii świętej. Spowiedź dla dzieci i rodziców będzie w sobotę od godz. 8.00 według ustalonego porządku. Pozostałych prosimy, aby korzystali ze spowiedzi w inne dni tygodnia w czasie Mszy świętych.
  Prosimy Parafian i Gości, aby Mszę świętą o g 11.30 pozostawić dla dzieci komunijnych i ich rodzin.
 1. Przypominamy o nabożeństwach majowych, codziennie o godz. 17.30. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Zachęcamy także do rodzinnej i prywatnej modlitwy Litanią Loretańską, a także do śpiewania „majówek” przy figurach i krzyżach.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy odpowiedź na pytanie, jak zorganizować Pierwszą Komunię, aby komercyjna otoczka nie zasłoniła istoty, czyli spotkania z żywym Bogiem. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy artykuły czy potrzebujemy objawień Maryjnych i jak wychować dzieci w relacji do Pana Boga?
  Dla najmłodszych polecamy „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczek dobra”.
  Za ławkami, na stolikach są wartościowe książki, które można zabrać za dobrowolną ofiarę.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i w uroczystość Królowej Polski oraz za wpłaty na konto parafialne.