1. Czcimy dziś Najświętszą Maryję pannę Królową Polski. Tradycja tego tytułu maryjnego sięga czasów króla Jana Kazimierza, który w 1665 r. w uroczystym akcie oddał Maryi całą Polskę we władanie. Jako wierni poddani Matki Chrystusa, całym życiem powinniśmy wypełniać wskazania Jej Syna. Niech dzisiejsza uroczystość będzie czasem głębokiej modlitwy o jedność w naszym narodzie i czasem refleksji nad kształtem naszego patriotyzmu. Zawierzmy Chrystusowi cała naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków.
  1. W Święto Narodowe 3 Maja o godz. 10.30 ceremoniał patriotyczny na rynku, a po nim, o godz. 11.00 Msza św. w intencji Ojczyzny na Placu Solidarności. Po jej zakończeniu złożenie wiązanek kwiatów pod Figurą Matki Bożej na Placu Gryfitów.
    Gorąco zapraszamy do świętowania.
  1. Przypominamy o I-wszym Czwartku, Piątku i Sobocie miesiąca. W czwartek spowiedź od godz. 17.00. O godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe, w czasie którego modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I-wszy Piątek dodatkowa Msza św. o godz. 7.00, a spowiedź od godz. 16.00. Z racji spowiedzi kancelaria w piątek będzie nieczynna.  Do chorych z posługą udamy się:  Ks. Mariusz,   Ks. Szczepan i Ks. Maciej dzisiaj od godz. 10.00, Ks. Proboszcz w piątek od godz. 8.30.
    W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 14.00,   a na wspólną modlitwę od godz. 16.30 zapraszają członkowie Rycerstwa Niepokalanej.
  1. W czwartek, po Mszy świętej wieczornej, spotkanie i próba przed uroczystością I Komunii świętej dla rodziców i dzieci klas III A, D i E.
  1. W poniedziałek – 8 maja, w naszej parafii młodzież klas VIII otrzyma z rąk Bpa Artura Ważnego sakrament bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów i ich bliskich podczas spowiedzi w I- wszy Czwartek i I-wszy Piątek, a w sobotę po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu i próba generalna.
  1. Zapraszamy, szczególnie dzieci i młodzież, na nabożeństwa majowe, które w naszym kościele są codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy także do rodzinnej i prywatnej modlitwy Litanią Loretańską, a także do śpiewania „majówek” przy figurach i krzyżach.
  1. Rycerstwo Niepokalanej organizuje wyjazd do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach na VII Zjazd Rycerstwa Niepokalanej. Wyjazd w sobotę – 13 maja, o godz. 7.30 z Placu Solidarności. Koszt ok. 40 zł. Zapisy i szczegóły wyjazdu u P. Julii Skrzyneckiej, tel. 510-556-107.