1. Ewangelia dzisiejszej niedzieli zabiera nas do wieczernika. Jezus zapewnia apostołów o swojej gotowości oddania za nich życia i pozostawia im zadanie: „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem”. Prośmy o dar wewnętrznej przemiany, abyśmy umieli realizować ewangeliczną miłość w naszym życiu.
 • Dziś kazania głosi nasz parafianin – Ks. Grzegorz Kubalica, misjonarz w Peru. Składka dzisiejsza jest naszym wsparciem dzieła misyjnego Ks. Grzegorza.

 

 1. Dzisiaj o godz. 12.30 Msza św. dla uczniów klas IV, ich rodziców i chrzestnych, z okazji Rocznicy I Komunii świętej.

 

 1. Jutro przypada liturgiczne święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. Jest to dzień imienin Biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża, któremu patronuje św. Andrzej Bobola. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.

 

 1. Zapraszamy na pierwszą Diecezjalną Majówkę Nauczycieli, Wychowawców i Katechetów do Starych Żukowic, w dniu 21 maja o godz. 16.00. Szczegóły na afiszu w gablocie.

 

 1. Trzydniowe rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania „Młodzi na Progu” będą w naszej Parafii w dniach 20-22 maja. Rozpoczną się w piątek po Mszy św. o g. 18.00. Prowadzi je Ks. Piotr i nasza młodzież. Otoczmy młodych naszą modlitwą.

 

 1. Organizujemy wyjazd na Lednickie Spotkanie Młodych w sobotę – 4 czerwca. Wyjazd w piątek wieczorem, powrót w niedzielę. Koszt: 150 zł. Zapisy w zakrystii i u Ks. Piotra. Zapraszamy młodych poszukujących wiary i wspólnoty.

 

 1. Siostry Służebniczki zapraszają na spotkanie z cyklu Wieczornice – rozmowy na tematy społeczne, które odbędzie się 8 maja (środa) g.19.00, ul. Bojanowskiego 10. Zostanie podjęty temat: Św. Jan Paweł II – Świadek miłości Boga w człowieku i człowieka w Bogu – wprowadzenie do rozmowy poprowadzi ks. dr hab. Ireneusz Stolarczyk.

 

 1. Krucjata Wyzwolenia Człowieka w parafii św. Jadwigi zaprasza na sesję ewangelizacyjną „Z grzechu do wolności”, poświęconą problemowi uzależnień i zniewoleń, organizowaną 23 maja. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy także do rodzinnej i prywatnej modlitwy Litanią Loretańską, a także do śpiewania „majówek” przy kapliczkach i krzyżach.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” możemy przeczytać o heroicznym świadku Ewangelii, kanonizowanym właśnie Karolu de Foucald.
 • W tygodniku „Niedziela” mamy wyjaśnienie ostatnich wypowiedzi papieża Franciszka i porady jak radzić sobie z alergią.
 • Dla najmłodszych polecamy „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczek dobra”,        a w nim piękną laurkę dla mamy do samodzielnego wykonania.

     

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz wpłaty na konto parafialne.

 

 1. W ostatnim czasie odszedł do Domu Pana śp. Emil Tulik z ul. Sikorskiego, którego pogrzeb był w Straszęcinie. Polećmy jego dusze Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.