1. „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem”, mówi Jezus do Marty tuż przed wskrzeszeniem swego przyjaciela Łazarza. Także w nas Zbawiciel chce wzbudzić głęboką wiarę i udzielić daru nowego życia. Rozpoczynając kolejny tydzień naszej wielkopostnej przemiany, otwórzmy serca na obecność Chrystusa, którego zwycięstwo nad śmiercią celebrujemy podczas każdej Eucharystii.
 1. Dzisiaj, po każdej Mszy świętej, dzieci z Ogniska Misyjnego, wraz z opiekunami zapraszają na świąteczny kiermasz ciast, ozdób świątecznych, palm i miłych niespodzianek. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na rekolekcje wakacyjne dzieci należących do Ogniska. W przyszłą niedzielę będzie też można nabyć wielkanocną babkę. 
  Na stolikach za ławkami są jeszcze albumy, książki i kolorowani dla dzieci, które wychodząc z kościoła można zabrać za dowolną ofiarę, która będzie wsparciem działalności parafialnego Ogniska Misyjnego.
 1. Panie z Parafialnego Oddziału Caritas, po Mszach świętych, rozprowadzają baranki i paschaliki wielkanocne. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na cele charytatywne.
  W sklepach na terenie naszej Parafii są wystawione kosze Caritas, do których można wkładać artykuły spożywcze i środki czystości. Zostaną one wykorzystane do przygotowania świątecznych paczek dla najuboższych. Taki kosz jest także w naszym kościele, przy chrzcielnicy.
 1. W piątek, bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30 Droga Krzyżowa ulicami naszego Osiedla. Zapraszamy wszystkich – dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w tym wyjątkowym nabożeństwie. Nie będzie już w tym dniu Drogi Krzyżowej dla młodzieży o godz. 20.00.
 1. Spowiedź przedświąteczna w naszym kościele będzie w sobotę od godz. 8.30 do 12.00, z półgodzinną przerwą o godz. 10.00 i po południu od godz. 15.00 do 19.00 z półgodzinną przerwą o godz. 16.30. Prosimy, aby nie odkładać sakramentu pokuty na ostatnie dni.
 1. Najbliższa sobota, to I Sobota miesiąca. Ze względu na parafialną spowiedź nie będzie całodniowego wystawienia Najświętszego sakramentu. Zapraszamy na adorację w przerwie spowiedzi, czyli w godz. 12.00-15.00.
 1. W sobotę 1 kwietnia 2023 r. organizowana jest przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Nagawczynie Rowerowa Droga Krzyżowa. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 1. Do chorych z posługą przedświąteczną udamy się w Wielkim Tygodniu. Chorych – tylko tych, którzy nie są objęci posługą pierwszopiątkową – prosimy zgłaszać w tym tygodniu do soboty.
 1. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, którą rozpoczniemy Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm będzie na początku każdej Mszy św. Na Mszę św. o 11.30 zapraszamy wszystkie dzieci. Będzie uroczysta procesja z palmami, a po Mszy św. konkurs na najwyższą i najładniejszą palmę. Zwycięzcy otrzymają nagrody.
 1. W przyszłą niedzielę – 2 kwietnia, zapraszamy na Dębicką Drogę Krzyżową. Z czterech dębickich parafii o godz. 20.30 wyruszą procesje z rozważaniami stacji Drogi Krzyżowej. Około godz. 21.15 wszyscy spotkamy się na Placu Solidarności, gdzie oczekiwać będziemy na „godzinę odejścia” czyli 21.37, by w ciszy przy biciu wszystkich dębickich dzwonów kościelnych podziękować za dar św. Jana Pawła II i prosić o opamiętanie tych, którzy pod maską sprawiedliwych chcą przekreślić wielkość tej postaci. Weźmy wszyscy udział w tej modlitwie.
 1. W tym roku nie będzie w naszej parafii Rekolekcji wielkopostnych, ponieważ we wrześniu będzie renowacja misji świętych, które były w listopadzie ubiegłego roku.
 1. „Fundacja Educare et Servire” w Dębicy zaprasza 29 i 30 marca uczniów klas 8 z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego wraz z rodzicami/opiekunami na Dni Otwarte Szkoły Usług Hotelarskich Sztuki Gotowania i Innych Zawodów w Dębicy – bezpłatnej branżowej szkoły I stopnia dla młodzieży przy ulicy Krakowskiej 25. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 1. W nowym numerze tygodnika „Gość Niedzielny” miedzy innymi jest odpowiedź na pytanie dlaczego otruto ks. Blachnickiego i jaki wpływ będzie to miało na jego beatyfikację. Tygodnik „Niedziela” przybliża temat spowiedzi i odpowiada na pytanie dlaczego Kościół przywiązuje do tego sakramentu tak dużą wagę?
  Polecamy także Gościa Extra w cenie 14 zł., poświęconego relikwiom Męki Pańskiej.
  Są jeszcze miesięczniki dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”, oraz  niewielkich rozmiarów modlitewnik do św. Józefa, który zawiera modlitwy na każdy dzień tygodnia.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy także za wpłaty na konto parafialne. Składka z dzisiejszej niedzieli będzie na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 1. W ostatni piątek wieczorem miało miejsce na terenie naszej Parafii tragiczne wydarzenie. W wyniku wybuchu butli z gazem i pożaru, rodzina z ul. Osiedlowej straciła dom, który uległ całkowitemu zniszczeniu. Zwracamy się z prośbą do wszystkich, aby w przyszłą niedzielę, poprzez zbiórkę ofiar do puszek, wesprzeć materialnie tych, którzy ucierpieli przez to tragiczne wydarzenie.
 1. W ostatnim tygodniu odeszła do Domu Pana: śp. Jadwiga Grabowska z ul. Chłodniczej, której pogrzeb był w Niedźwiadzie. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie”.