1. IV niedziela Wielkiego Postu nosi nazwę niedzieli laetare – radości. Za nami połowa czasu pokuty i przemiany życia. W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy o Jezusie, który uzdrowił niewidomego. Jezus jest naszym światłem. On ma moc przywrócić nam wewnętrzny wzrok. Pyta każdego z nas: „Czy wierzysz?”  Jaka będzie nasza odpowiedź?
 1. Dzisiaj dzień Imienin budowniczego naszego kościoła i pierwszego proboszcza – Ks. Prał. Józefa Wątroby, a także naszego Pana Kościelnego i byłego przewodniczącego Rady Parafialnej. Czcigodnym solenizantom życzymy dobrego zdrowia, wielu łask od Boga, opieki Najświętszej Maryi i orędownictwa świętego Patrona. Zapraszamy do modlitwy za naszych Solenizantów dzisiaj i w poniedziałek w czasie Mszy św. wieczornej.
 1. Jutro, ze względu na to, że dzień 19 marca wypada w IV Niedzielę Wielkiego Postu, przypada liturgiczna uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, do której przygotowujemy się przez nowennę. Zapraszamy, zwłaszcza na Mszę świętą wieczorną, aby modlić się za wstawiennictwem tego wielkiego Patrona.
 1. Jutro – w poniedziałek, nie będzie planowanej zbiórki aspirantów o godz. 17.30. Została odwołana.
 1. W sobotę – 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania PańskiegoDzień Świętości Życia, a także Duchowej Adopcji. To okazja, by raz jeszcze zwrócić uwagę na wartość ludzkiego życia i podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Zapraszamy na wieczorną Mszę świętą, w czasie której będzie można podjąć duchową adopcję.
 1. W tym tygodniu przypada:
  – piątek:  Dzień Misjonarzy Męczenników,
  – sobota:  uroczystość Zwiastowania Pańskiego,
  – przyszła niedziela:  Dzień Modlitw za Więźniów.
 1. Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych i zachęcamy do udziału. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś i w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątki o godz. 17.00, a dla młodzieży o godz. 20.00. Droga Krzyżowa dla dzieci w soboty o godz. 10.00. 
 1. W piątek na Drogę Krzyżową o godz. 20.00, którą poprowadzi Grupa Apostolska wraz z kandydatami do bierzmowania, zapraszamy wszystkich uczniów klas VIII i ich rodziców. 
 1. Ognisko Misyjne zaprasza w najbliższą sobotę dzieci wraz z rodzicami i opiekunami na Drogę Krzyżową ulicami naszego Osiedla. Rozpoczęcie w kościele o godz. 10.00. 
 1. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy świętej, dzieci z  Ogniska Misyjnego, wraz z opiekunami zapraszają na świąteczny kiermasz ciast, ozdób świątecznych, palm i miłych niespodzianek. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na rekolekcje wakacyjne dzieci należących do Ogniska.
 1. Na stolikach za ławkami są albumy, książki i kolorowani dla dzieci, które wychodząc z kościoła można zabrać za dowolną ofiarę, która będzie wsparciem działalności parafialnego Ogniska Misyjnego. 
 1. Dzisiaj i w pozostałe niedziele Wielkiego Postu Parafialny Oddział Caritas, po Mszach świętych, rozprowadza baranki i paschaliki wielkanocne. Małe baranki są po 8 zł, a większe po 15 zł. Paschaliki są po 8 zł i  po 15 zł. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na cele charytatywne.
  W sklepach na terenie naszej Parafii zostały wystawione kosze Caritas, do których można wkładać artykuły spożywcze i środki czystości. Zostaną one wykorzystane do przygotowania świątecznych paczek dla najuboższych. Taki kosz jest także w naszym kościele, przy chrzcielnicy.
 1. W przyszłą niedzielę obędą się wybory sołtysa Zawierzbia. Zapraszamy i zachęcamy społeczność Zawierzbia do wzięcia udziału w tym ważnym lokalnym wydarzeniu.
 1. Parafia św. Jadwigi organizuje w dniach 12 – 20 czerwca 2023 r. autokarową pielgrzymkę do Włoch. Szczegółowe informacje i zapisy w kancelarii parafii św. Jadwigi.
  Organizowana jest także, w dniach 4 – 11 lipca br., pielgrzymka samolotowa do Portugalii   i Hiszpanii (Fatima i Santiago de Compostela). Szczegóły na afiszu w gablocie.
 1. W nowym numerze tygodnika „Gość Niedzielny” najważniejszym tematem jest reakcja na niesprawiedliwe i krzywdzące oskarżenia pod adresem św. Jana Pawła II. Tygodnik „Niedziela” przybliża postać Stanisławy Leszczyńskiej, bohaterki i „Anioła z Auschwitz”, a także historię największego cudu za wstawiennictwem św. Józefa.
  Są także miesięczniki dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”, oraz  niewielkich rozmiarów modlitewnik do św. Józefa, który zawiera modlitwy na każdy dzień tygodnia.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, a także za wpłaty na konto.
 1. W ostatnim tygodniu odeszły do Domu Pana: śp. Maria Sak z ul. Chłodniczej, śp. Melania Grabowska z ul. Sucharskiego, śp. Irena Kurczyk z ul. Brzegowej i śp. Maria Otocka z ul. Brzegowej, której pogrzeb będzie w poniedziałek. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.