1. „Na Twoje Słowo zarzucę sieci” – odpowiedział Piotr na słowa Jezusa. Posłuszeństwo słowu Chrystusa i gotowość, by je wprowadzać w życie, to podstawowe zadanie chrześcijanina. Prośmy o umiejętność wsłuchiwania się w słowa Pana i o dary potrzebne do ich realizacji.
 • Pamiętajmy w modlitwie o biskupie Leszku Leszkiewiczu – dziś przypada 6 rocznica jego święceń biskupich.

 

 1. We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy, w ramach przygotowania do I-wszej Komunii św., uczniów klas III naszych szkół wraz z rodzicami. Obecność dzieci i rodziców obowiązkowa.

 

 1. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę – 9 lutego po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W piątek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, które obchodzone jest jako Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy wszystkich naszych chorych i w podeszłym wieku na specjalną Mszę św. o godz. 16.00, w czasie której będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Pół godziny przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi.

 

 1. Nasza młodzież zaprasza w piątek o godz. 19.00 na comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z nabożeństwem dla kandydatów do bierzmowania.

 

 1. Wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w przyszłą niedzielę – 13 lutego o godz. 17.15 na różaniec fatimski, który poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej.

 

 1. Fundacja MultiRegion zaprasza osoby po 60 roku życia do udziału w projekcie „Senior młody duchem!”. Oferowane są zajęcia sportowe, edukacyjne i doradcze. Udział w projekcie jest bezpłatny, a szczegółowe informacje i kontakt na parafialnej stronie internetowej.

 

 1. Dyrektor Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mielcu informuje o naborze na kierunek: technik farmaceutyczny. Szkoła jest niepłatna, a szczegółowe informacje na stronie www.medyk.mielec.in

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m. in. artykuł o tym, jak szczera modlitwa nieraz ratowała zagrożony pokój.
 • W tygodniku „Niedziela” znajdziemy odpowiedź na pytania: skąd się bierze rosnąca nienawiść do chrześcijan i czy zmarli mogą nas odwiedzać.
 • Jest też nowy numer „Promyczka dobra” dla dzieci, a nim gra planszowa na spostrzegawczość.
 • Polecamy także książkę „Wszystko o sakramencie namaszczenia chorych”, która pomoże nam lepiej zrozumieć ten nie do końca właściwie pojmowany sakrament.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy także za wpłaty na konto. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

 

 1. W ubiegłym tygodniu odeszła do Domu Pana śp. Karolina Sieńko z ul. Słonecznej, której pogrzeb będzie we wtorek. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie”.

Szczegóły do inicjatywy „Senior młody duchem” w poniższym załączniku:

CCF06022022