1. Każdy z nas jest wezwany do bycia solą ziemi i światłem świata (Mt 5. 3-16). Nasza więź z Bogiem i Kościołem musi mieć przeniesienie na naszą codzienność, rodzinę, przyjaciół, środowisko, pracę i każdego napotkanego człowieka.

 

  1. We wtorek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, które obchodzone jest jako Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy wszystkich naszych chorych i w podeszłym wieku na specjalną Mszę św. o godz. 9.00, w czasie której będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Pół godziny przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi. Prosimy o pomoc chorym, niepełnosprawnym i seniorom w dotarciu do kościoła. Także we wtorek na godz. 18.00 zapraszamy, w ramach przygotowania do I-wszej Komunii św., uczniów klas III naszych szkół wraz z rodzicami.

 

  1. Wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w czwartek o godz. 18.00 na Mszę św. z homilią o tematyce fatimskiej, a po Mszy św. zapraszamy na różaniec fatimski.

 

  1. W piątek przypada liturgiczne święto św. Cyryla i Metodego, biskupów – patronów Europy.

 

  1. W sobotę w parafii Pustków – Osiedle organizowane jest spotkanie młodych „Walentynka dla Jezusa”. Rozpoczęcie o godz. 15.30. Współorganizatorem tego wydarzenia jest nasza Parafia – podczas liturgii będzie śpiewał nasz chór parafialny, zaangażowana jest także nasza młodzież. Wszystkich młodych, a zwłaszcza przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, serdecznie zapraszamy.

 

  1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m.in. artykuły o tym skąd się wzięła praktyka Mszy św. gregoriańskich i dlaczego powinno ich być trzydzieści oraz opowieść o mieście Wuhan, w którym pojawił się koronawirus. W tygodniku „Niedziela” polecamy artykuły na Światowy Dzień Chorego, np. w jaki sposób odnaleźć siłę w sytuacji, gdy na nowotwór choruje dziecko i jako dodatek specjalny modlitewnik „Modlitwy o miłość”.

 

          7. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i dzisiejsze, które będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.