1. „Jeśli chcesz, zachowasz przykazania” – słyszymy w dzisiejszej liturgii słowa. Bóg wzywa nas, byśmy poważnie traktowali Jego prawo. Nasz udział w Eucharystii będącej „przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie” uwielbieniem Boga Ojca, a zwłaszcza przyjęcie Ciała Pańskiego, uzdalnia nas do takiego życia, byśmy zawsze mogli Bogu się podobać.
  1. W piątek po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
  1. W sobotę przypada liturgiczne święto Katedry św. Piotra, Apostoła. W bazylice św. Piotra w Rzymie za głównym ołtarzem jest tron (katedra), na którym miał zasiadać św. Piotr. Ta właśnie katedra stała się symbolem władzy zwierzchniej św. Piotra, jak również jego następców w Kościele Chrystusa. Święto jest okazją dla wiernych
    do modlitwy za następców św. Piotra i przypomina, że Stolica Piotrowa jest podstawą jedności Kościoła. Kościół modli się, aby „pośród zamętu świata nasza wiara pozostała nienaruszona”.
  1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne, odprawiane przez trzy dni poprzedzające Popielec. Szczegóły zostaną podane za tydzień, ale już dziś informujemy, że za adorację Najświętszego Sakramentu przynajmniej przez pół godziny Kościół udziela odpustu zupełnego.
  1. Parafia św. Jadwigi w Dębicy zaprasza do udziału w rekolekcjach Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, które odbędą się w dniach 6-8 marca 2020 r. Liczba miejsc jest ograniczona. Szczegóły podane są na plakacie wywieszonym w gablocie.
  1. Dziękujemy młodzieży zrzeszonej w parafialnej Grupie Młodych, którzy z opiekunem – Ks. Piotrem w ubiegły wtorek, w Światowy Dzień Chorego, udali się do kilkunastu chorych na terenie naszej parafii. Odwiedziny były dla naszych seniorów, dźwigających krzyż choroby, wielką radością, a dla młodych jeszcze większą „lekcją życia”.
  1. Jak co tydzień zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m. in. artykuły o najnowszej książce, w której papież Franciszek opowiada o swoich spotkaniach ze św. Janem Pawłem II i o seniorach, którzy są bogactwem Kościoła. W tygodniku „Niedziela” mamy podpowiedź „Jak rozmawiać o Bogu z nastolatkami” oraz „odświeżone podejście do pięciu przykazań kościelnych.
  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, które zostały przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Dziękujemy także za wpłaty na konto. Dzisiejsza składka jest wsparciem Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, w którym do kapłaństwa przygotowują się dwaj nasi alumni.
  1. W ubiegłym tygodniu odeszła do Domu Pana śp. Cecylia Joniec z Zawierzbia. Polećmy jej  duszę Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie”.