1. „W tym objawiła się miłość Boga ku nam, że zesłał Syna swego Jednorodzonego na świat, abyśmy Zycie mieli dzięki niemu”. Słowa świętego Jana z dzisiejszego drugiego czytania, mają nam pomóc zrozumieć, że miłość, która Bóg nas obdarzył, nie ma sobie równych. To ona jest źródłem naszego życia. Bądźmy wdzięczni za ten wielki dar i odpowiadajmy na Bożą miłość naszą miłością.

 

 1. W tym tygodniu od niedzieli do środy przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje. Prośmy Boga w tych dniach, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.

 

 1. W poniedziałek o godz. 18.30 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej. Ze względu na ważne sprawy organizacyjne obecność wszystkich przynależących do Rycerstwa obowiązkowa.

 

 1. W czwartek, z racji 13-tego dnia miesiąca, zapraszamy o godz. 20.00 na różaniec fatimski Rozpoczniemy uroczyście tegoroczne nabożeństwa fatimskie połączone z procesją wokół kościoła. Prosimy Rycerstwo Niepokalanej o przystrojenie i niesienie w procesji Figury Fatimskiej. Prosimy też o przyniesienie lampionów.

 

 1. W sobotę o godz. 11.00 i 13.00, i przyszłą niedzielę o godz. 13.00 dzieci czterech klas III – A, B, C i szkoły WELDON przystąpią do I-wszej Komunii świętej. Spowiedź dla dzieci i rodziców będzie w piątek i sobotę według ustalonego porządku. Pozostałych prosimy, aby korzystali ze spowiedzi w inne dni tygodnia w czasie Mszy świętych.

 

 1. Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a od piątku rozpoczniemy nowennę przygotowującą do Zesłania Ducha Świętego.

 

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, codziennie o godz. 17.30. Ze względu na ograniczenia zachęcamy do udziału w nich także poprzez przekaz internetowy i do rodzinnej albo prywatnej modlitwy Litanią Loretańską, a także do śpiewania „majówek” przy figurach i krzyżach. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież.

 

 1. Komenda Powiatowa Policji w Dębicy apeluje do wszystkich osób samotnych, starszych i ich rodzin o zachowanie ostrożności w związku z licznymi oszustwami dokonywanymi metodą „na wnuczka”, proponowaniem podpisania umów na energie elektryczną i gaz, oferowaniem usług remontowych, czy oszustw związanych ze sprzedażą fałszywych leków i szczepionek na COVID-19. W takich przypadkach należy natychmiast kontaktować się z Policją i absolutnie nie przekazywać żadnych pieniędzy!
 • Pełny tekst komunikatu jest w gablocie i na stronie parafialnej.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy dodatek – Litanię Loretańską do NMP, a w tygodniku „Niedziela” mamy wyjaśnienie czego oczekuje od nas Maryja i czy nabożeństwo fatimskie uratuje świąt. Polecamy też miesięczniki dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i w uroczystość Królowej Polski oraz za wpłaty na konto parafialne.

 

 1. W sobotę był pogrzeb śp. Piotra Ziarnik z ul. Sikorskiego. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie”.

 

KOMUNIKAT POLICJI

 

 • Komenda Powiatowa Policji w Dębicy zwraca się z apelem do wszystkich osób samotnych, starszych i ich rodzin o zachowanie szczególnej ostrożności. W związku z licznymi zgłoszeniami o dokonywanych oszustwach tj.:
  – Metodą „na wnuczka”, „na policjanta” czy na innego członka rodziny;
  – Oferty sprzedaży i podpisania nowych umów dotyczących dostarczenia energii elektrycznej, gazu i innych mediów;
  – Oferowania usług remontowych np. wymiany rynien, gdzie usługodawcy na wstępie podają zaniżony koszt wykonania remontu;
  – Oszustwa związane z COVID 19 – sprzedaż fałszywych leków i szczepionek.
 • W każdym z wymienionych przypadków, które wzbudzają jakiejkolwiek wątpliwości co do wiarygodności przekazanych informacji przez osoby podające sio za członka rodziny, policjanta, akwizytora, sprzedawcę itp. proszę natychmiast kontaktować się z numerem alarmowym 112 i bezwzględnie nie przekazywać żadnych środków płatniczych.
 • Policja podejmie niezbędne czynności aby zapobiec oszustwom, które w ostatnim czasie, naraziły osoby starsze na znaczne szkody, a niejednokrotnie utraty dorobku całego życia.