1. „Bóg jest większy niż nasze serca i zna wszystko”. Takie słowa kieruje dziś do nas święty Jan Apostoł. Niech ta świadomość pomaga nam coraz bardziej otwierać się na działanie Bożej łaski w naszych sercach. Każdego dnia potrzebujemy obecności Boga. On umacnia nas w codziennych trudach. On daje nam obietnicę, która napełnia serce pokojem, budzi nadzieję i wdzięczność: „Jeśli o coś poprosicie w Moje Imię, Ja to spełnię”.
 1. Dziś Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, ustanowiony przez Sejm w 2004 r. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. To także Dzień Polonii i Polaków za granicą.
 1. Jutro będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00 i 9.00 i po południu o 16.00 i 18.00, aby wspólnie czcić Królową naszego Narodu. O godz. 19.00 nasza młodzież zaprasza na wieczornicę patriotyczną – montaż słowno-muzyczny poświęcony naszej Ojczyźnie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszą Ojczyznę i nasz Naród.
 • W Święto Narodowe 3 Maja o godz. 10.00 – w czasie pandemii – skromne uroczystości na rynku, a po nich Msza św. w intencji Ojczyzny, w kościele św. Jadwigi o godz. 10.30.
 1. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek i Piątek miesiąca maja. Spowiedź
  w czwartek od godz. 17.00. O godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe, w czasie którego modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I-wszy Piątek spowiedź od godz. 16.00. Z racji spowiedzi kancelaria w piątek będzie nieczynna. Do chorych z posługą udamy się: Ks. Mariusz w czwartek o 8.30 i Ks. Szczepan w czwartek po południu, Ks. Piotr w czwartek od godz. 8.00, Ks. Proboszcz w piątek o 8.00.
 • Rodziców dzieci, praktykujących pierwsze piątki miesiąca prosimy o dopilnowanie swoich pociech w realizacji tej pobożnej praktyki.
 1. W czwartek o godz. 18.30 zapraszamy do kościoła wszystkich Rodziców kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

– poniedziałek: uroczystość Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski,

– wtorek: wspomnienie św. Floriana męczennika,

– czwartek: święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów,

– sobota: uroczystość św. Stanisława Bpa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 17.30. Ze względu na ograniczenia zachęcamy do udziału w nich także poprzez przekaz internetowy i do rodzinnej albo prywatnej modlitwy Litanią Loretańską, a także do śpiewania „majówek” przy figurach i krzyżach. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież, tym bardziej, że od wtorku następuje poluzowanie obostrzeń epidemicznych i w naszym kościele może uczestniczyć w nabożeństwach 45 osób. Na zewnątrz ograniczeniem jest jedynie dystans.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” znajdują się na stoliku za ławkami . Dla najmłodszych polecamy „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczek dobra”.
 1. W minionym tygodniu odeszli do Domu Pana śp. Jan Lis z Zawierzbia, którego pogrzeb był w Straszęcinie i śp. Józef Zaucha z Zawierzbia. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.