1. Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli ponownie zabiera nas do Wieczernika. To tam, Jezus zapewnia uczniów o miłości Ojca i zapowiada przyjście Ducha Świętego, który przypomni im Jego słowa i będzie kontynuował Jego dzieło na ziemi. Oczekując z nadzieją na spełnienie obietnic udzielonych Kościołowi, otwórzmy nasze serca na przemieniające działanie Bożego Ducha.
  Dziś dzień imienin Ks. Macieja. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 1. Dzisiaj na Mszach św. o godz. 11.30 i 13.30 dzieci klas III Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły WELDON przystąpią do I-wszej Komunii świętej. Dzieci komunijne i ich rodziców zapraszamy na „Biały Tydzień” codziennie o godz. 17.30.
 1. W tym tygodniu od niedzieli do środy przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje (dawne dni krzyżowe). Prośmy Boga w tych dniach, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.
 1. We wtorek przypada liturgiczne święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. Jest to dzień imienin Biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża, któremu patronuje św. Andrzej Bobola. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.
 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30, rocznica I-wszej Komunii świętej, dla dzieci klas IV Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły WELDON. Prosimy dzieci i rodziców, aby przystąpili do sakramentu pokuty w czasie Mszy świętych w tygodniu.
 1. Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a od piątku rozpoczniemy nowennę przygotowującą do Zesłania Ducha Świętego.

  7. Miasto Dębica i Zgromadzenie Sióstr Służebniczek BDNP zapraszają nauczycieli, pedagogów, wychowawców i rodziców  do wzięcia udziału w  konferencji „Różnorodne formy uzależnień wyzwaniem dla współczesnej rodziny”. Konferencja będzie w czwartek 18.05.2023 r. o godz. 17.00 w Domu Kultury Śnieżka w Dębicy przy ul. Bojanowskiego. Szczegóły na plakacie w gablocie.

  8. W niedzielę 21 maja o g. 16.00 w Kościele klasztornym będzie Dziękczynna Eucharystia za dar życia św. Jana Pawła II z racji 103 rocznicy Jego urodzin podczas, której Wolontariusze DOBROCI i dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego „Promyki Nadziei” przedstawią montaż o „Karolu, który został świętym Papieżem”.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy także do rodzinnej i prywatnej modlitwy Litanią Loretańską, a także do śpiewania „majówek” przy kapliczkach i krzyżach.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy między innymi o pokucie, która decyduje o losach świata i o przesłaniu św. Stanisława dla współczesnych Polaków. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy odpowiedź na pytania co na temat polski mamy w objawieniach i u wielkich mistyków i o tym, czym jest medytacja chrześcijańska.
  Dla najmłodszych polecamy „Małego Gościa Niedzielnego” i „Promyczek dobra”.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz wpłaty na konto parafialne.
 1. W ostatnim tygodniu odeszli do Domu Pana śp. Tadeusz Góra z ul. Sportowej i śp. Barbara Berezowska, która zmarła wczoraj. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.