1. Dzisiejsza uroczystość przenosi nas na Górę Oliwną, gdzie Jezus udziela ostatnich nauk swoim uczniom i wstępuje do Ojca. Wniebowstąpienie Jezusa jest zwieńczeniem Jego ziemskiej drogi. Zmartwychwstały Pan po przejściu z tego świata do nieba nie przestaje być obecny w swoim Kościele. On jest z nami po wszystkie dni aż do skończenia, a zwłaszcza wtedy, gdy gromadzimy się w Jego imię, by słuchać Jego słów i karmić się Jego Ciałem.
 1. Dzisiaj o godz. 11.30 Msza św. dla uczniów klas IV, ich rodziców i chrzestnych, z okazji Rocznicy I Komunii świętej.
 1. Wczoraj w kościele Miłosierdzia Bożego w Brzesku nasz parafianin, Mateusz Kubalica przyjął święcenia diakonatu. Nowo wyświęcony Diakon odprawił wczoraj nabożeństwo majowe. Otoczmy Mateusza modlitwą, aby za rok mógł stanąć między nami jako kapłan.
 1. W środę przypada Dzień Modlitwy za Kościół w Chinach.
 1. Piątek to Dzień Matkidzień wdzięcznej pamięci o naszych Mamach – tych żyjących i tych, które odeszły już z tej ziemi. Zapraszamy w tym dniu  o godz. 17.30 na nabożeństwo majowe i Mszę św. aby za wstawiennictwem najlepszej Matki – Maryi modlić się za nasze Mamy.
 1. W tym tygodniu wspominamy:
  – środa: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych,
  – piątek: wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana.
  Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.
 1. Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako uroczystość Zesłania Ducha Świętego, do której od piątku przygotowujemy się nowenną do Ducha Świętego. Uroczystości odpustowe w sąsiednim kościele Ducha Świętego.
 1. Za tydzień – w niedzielę, kazania wygłosi nasz parafianin – Ks. Grzegorz Kubalica, misjonarz w Peru. Składka będzie naszym wsparciem dzieła misyjnego Ks. Grzegorza.
 1. W przyszłą niedzielę – 28 maja o godz. 19.30 w kościele Ducha Świętego Msza święta Młodych z cyklu „Światłość w Ciemności”. Zapraszamy także młodzież bierzmowaną na wspólne dziękczynienie za dary Ducha Świętego. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 1. Także w przyszłą niedzielę Młodzieżowa Grupa Apostolska zaprasza na kiermasz ciast. Dochód będzie przeznaczony na działalność młodzieży.
  W dniach 2-4 czerwca organizowany jest wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych   w Lednicy. Chętnych prosimy o kontakt z Ks. Maciejem.
 1. Zapraszamy 10 czerwca – w sobotę na organizowaną z naszej Parafii jednodniową pielgrzymkę do Ludźmierza, pustelni Brata Alberta i do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Koszt wyjazdu: 130 zł. od osoby. Zapisy wraz z wpłatą w zakrystii i kancelarii. Informacje na afiszu w gablocie i u Ks. Szczepana. 
 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy także do rodzinnej i prywatnej modlitwy Litanią Loretańską, a także do śpiewania „majówek” przy kapliczkach i krzyżach.

13.  Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie zaprasza 27 maja o g. 10.00 dzieci po I Komunii świętej i rocznicy na wspólne dziękczynienie. Szczegóły na afiszu w gablocie.

14. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Tygodniki „Gość Niedzielny” i  „Niedziela” znajdują się na stoliku za ławkami. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o wniebowstąpieniu Pana Jezusa jako nowej formie obecności Chrystusa pośród swoich uczniów, który żyje i działa w Kościele poprzez swojego Ducha. Tygodnik „Niedziela” podejmuje na nowo temat spowiedzi dzieci i ostrzega, że zmiana płci wśród młodzieży jest eksperymentem, który przynosi więcej szkody niż pożytku.
Dla dzieci polecamy miesięczniki: „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.  

 1. Bóg zapłać za ofiary na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za wpłaty na konto parafialne.
 1. W ostatnim tygodniu odszedł do Domu Pana śp. Adam Krzysztoforski z ul. 3 Maja. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.